Partnerzy serwisu:

Pesa, Stadler Polska i CAF mają szansę na kontrakt na Łotwie

Michał Szymajda 03.08.2020 46

Pesa, Stadler Polska i CAF mają szansę na kontrakt na Łotwie
Zdjęcie ilustracyjneFot. Pesa
W przetargu na osiem spalinowych zespołów trakcyjnych dla Kolei Łotewskich w grze zostają producenci z Polski. Pasažieru Vilciens oczekują dostaw pojazdów podobnych do tych, które Pesa eksportuje właśnie na wschód Europy.
Do ogłoszonego w tym roku przetargu na zakup 8 spalinowych zespołów trakcyjnych zgłosiło się pięciu producentów: Stadler Polska, Pesa Bydgoszcz, CAF, Kriukiwskie Zakłady Budowy Wagonów (Ukraina) i rosyjski Metrowagonmasz. Do dalszych negocjacji zaproszono trzech pierwszych. Według zapewnień zarządu Kolei Łotewskich konkurs ma znaleźć rozstrzygnięcie w końcu 2020 roku.

Zespoły trakcyjne mają mieć długość 110 metrów i 250 miejsc siedzących. Oznacza to, że Łotysze oczekują dostawy pojazdów 6-członowych. Mają kursować z prędkością do 140 km/h, być wyposażone w nowoczesne systemu informacji pasażerskiej i klimatyzację, przedział dla rowerzystów i niepełnosprawnych. Chcą nimi zastąpić pamiętające jeszcze Związek Radziecki jednostki trakcyjne DR1A. Część z nich, po modernizacji nadal będzie jednak wozić pasażerów. Jak skrupulatnie wyliczyły łotewskie media: na Łotwie pracują obecnie 22 spalinowe zespoły trakcyjne.

Obecnie spalinowe, 6-członowe zespoły trakcyjne Pesa produkuje dla Białoruskiej Czychunki. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj i tutaj.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
STADLER
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony