Partnerzy serwisu:

Pesa, Newag, Stadler i Bombardier na Innotrans 2016. Co pokażą producenci?

Michał Szymajda 02.09.2016 363

Pesa, Newag, Stadler i Bombardier na Innotrans 2016. Co pokażą producenci?
Dart podczas Trako 2015 w GdańskuFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Wielkimi krokami zbliżają się największe targi branży kolejowej w Europie. Wiadomo już jakimi pojazdami i technologiami pochwali się w Berlinie Pesa, Newag i Bombardier.
Co pokaże Pesa?

Jak udało nam się dowiedzieć z biurze prasowym Pesy, producent z Bydgoszczy zaprezentuje w Berlinie ezt, szt oraz tramwaj.

– W Berlinie pokażemy elektryczny zespół trakcyjny PesaDart, spalinowy zespół trakcyjny Link z homologacją na niemiecką sieć kolejową, który jeździ w barwach NEB oraz tramwaj Krakowiak – powiedział Maciej Grześkowiak, rzecznik prasowy Pesy Bydgoszcz. Jak udało nam się dowiedzieć Darta zostanie dostosowany do rozmiarów torów wystawienniczy na targach, poprzez skrócenie go o kilka członów.

Newag z ezt i lokomotywą dual power

Z kolei Newag z Nowego Sącza, ustami prezesa Zbigniewa Konieczka zapowiedział, że w Berlinie pokaże jednego z najnowszych wyprodukowanych przez siebie ezt serii Impuls (zdjęcia z jego prezentacji można obejrzeć tutaj) oraz elektryczną lokomotywę ze spalinowych silnikiem dojazdowym (prawdopodobnie będzie to Dragon). Rozmowę z prezesem Newagu można przeczytać tutaj.

Stadler na Innotrans

Główną atrakcją Stadlera na Innotrans będzie pierwszy na świecie seryjnie produkowany niskopodłogowy pociąg dużych prędkości EC25.. Zwiedzający wystawę będą mogli również zobaczyć produkowane w zakładach Stadlera w Siedlcach pociągi Flirt budowane dla kolei holenderskich NS. Producent pokaże też elektryczno-spalinową lokomotywę Eurodual, tramwaje Variobahn dla duńskiego miasta Aarhus i Citylink zamówiony przez Chemnitz oraz wagon sypialny dla Azerbejdżanu. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Co pokaże Bombardier?

– Głównymi motywami przewodnimi naszego stoiska będą: Innowacyjność, Partnerstwo oraz Rozwiązania. Główną atrakcją części prezentacji poświęconej innowacyjności będzie Laboratorium Wirtualnej Rzeczywistości – informuje Maciej Kaczanowski z działu komunikacji z mediami producenta.

W laboratorium zastosowana zostanie trójwymiarowa, interaktywna technologia, dzięki której oglądający będą mieli okazję zobaczyć nowe wagony metra dla Sztokholmu Movia C30 na wiele miesięcy przed ich oficjalnym wprowadzeniem do eksploatacji. W części poświęconej partnerstwu, na przykładzie projektów z całego świata, Bombardier przedstawi rozwiązania oferowane w zakresie usług serwisowych. Za pośrednictwem Stacji Wirtualnej Integracji zaprezentowana zostanie wiedza Bombardiera w zakresie integracji systemów transportowych.

– Podczas naszej konferencji prasowej na InnoTrans oficjalnie zaprezentujemy trzy nowe rodziny produktowe Bombardier Transportation: naszą nową platformę pojazdów metra o wysokiej pojemności Movia Maxx dla dynamicznie rozwijających się miast, elektryczny zespół trakcyjny TALENT 3 oraz Optiflo, rozwiązanie obejmujące pełną gamę usług posprzedażowych dla systemów i produktów sygnalizacyjnych – informuje producent
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Pesa
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony