Partnerzy serwisu:

Pesa, Newag i Wagon Opole zainteresowani naprawą 186 wagonów PKP Intercity

Michał Szymajda 02.08.2016 384

Pesa, Newag i Wagon Opole zainteresowani naprawą 186 wagonów PKP Intercity
Pesa, Newag i Wagon Opole zainteresowani naprawą 186 wagonówFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Do największego z tegorocznych przetargów na naprawę wagonów należących do PKP Intercity zgłosili się trzej potencjalni wykonawcy. Są to Pesa Bydgoszcz z partnerem ZNTK Mińsk Mazowiecki, Newag oraz Wagon Opole.
Przetarg podzielono na 16 zadań. Chodzi o wykonanie czynności 3. i 4. poziomu utrzymania bardzo różnych wagonów, które opisaliśmy tutaj. Otwarcie ofert było już przekładane. Pierwotnym terminem był 18 lipca.

Oferty na wszystkie zadania złożyła wyłącznie bydgoska Pesa wraz z ZNTK Miński Mazowiecki, który należy do Grupy Pesa. Dla połowy zadań nie ma konkurencji, natomiast w czterech przypadkach (17 wagonów 154A, 47 wagonów WL, 9 wagonów 145Ab, 12 wagonów 152A) powalczy o kontrakt z Wagonem Opole, a w następnych czterech z Newagiem (17 wagonów Z2B, 12 wagonów Z2A, 28 Z1B, 6 wagonów Z1A). Jednak oferty nowosądeckiego zakładu są w tym drugim przypadku sporo droższe od oferty Pesy.

Wkrótce PKP Intercity powiadomi o wyborze wykonawców prac przy wagonach. O innych przetargach na remonty wagonów przewoźnika czytaj tutaj.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przetargi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony