Partnerzy serwisu:

Pesa, Newag i Stadler na Trako 2017. Jakie pojazdy pokażą?

Michał Szymajda 24.08.2017 7,9k

Pesa, Newag i Stadler na Trako 2017. Jakie pojazdy pokażą?
Targi Trako 2015Fot. Amber Expo
Organizowane co dwa lata gdańskie targi branży kolejowej Trako, są najlepszą okazją do zaznajomienia się z osiągnięciami krajowych producentów. Zapytaliśmy trzech z nich, co przygotują dla zwiedzających imprezę, która odbędzie się w dniach 26-29 września w kompleksie Amber-Expo.
Nowosądecki Newag pokaże w Gdańsku dwa pojazdy. Pierwszym z nich będzie Impuls II z obniżoną podłogą, zbudowany dla włoskiego przewoźnika FSE z Bari. Warto przypomnieć, że pojazdy z tej platformy otrzyma też Łódzka Kolej Aglomeracyjna.

Drugim z pojazdów, który pokaże Newag, będzie lokomotywa Griffin. Kto wie, być może zobaczymy ją nawet w malowaniu PKP Intercity. Dla nikogo nie jest bowiem tajemnicą, że spółka będzie walczyć o kontrakt dla przewoźnika do ostatniej kropli krwi.

Prawdopodobnie także z tego powodu bydgoska Pesa zaprezentuje elektryczną Gamę Marathon z dojazdowym silnikiem spalinowym. Jej właścicielem będzie Rail Capital Partners (więcej o tym projekcie piszemy tutaj). Drugim z pojazdów pokazywanym na targach będzie Elf II przeznaczony dla Kolei Śląskich. Stadler Polska samodzielnie pokaże na Trako 2017 dwa pojazdy. W obu przypadkach będą to Flirty: pierwszy przeznaczony dla norweskiego NSB, drugi dla przewoźnika Gysev z Węgier. Ponadto razem z Solarisem wystawią tramwaj Tramino dla Lipska.

Warte odwiedzenia będą pojazdy, które wystawią dwaj przewoźnicy: PKP Intercity i PolRegio. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że dalekobieżny przewoźnik zechce pokazać kilka zmodernizowanych ostatnio wagonów (prawdopodobnie przez Pesę i Newag). Polregio pokaże swojego nowego Linka
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony