Partnerzy serwisu:

Pesa, Newag i Medcom z wizytą w Japonii. „Ważne w kontekście polskiego KDP"

Jakub Madrjas 03.10.2022 3,2k

Pesa, Newag i Medcom z wizytą w Japonii. „Ważne w kontekście polskiego KDP"
fot. Newag
Delegacja prezesów z czołówki polskiej branży taboru kolejowego – Pesy, Newagu i Medcomu – przebywa z wizytą w Japonii. Rozmawia tam o nowych możliwościach współpracy z Mitsubishi Electric, w tym m.in. o technologiach Kolei Dużych Prędkości. 
Medcom znajduje się w grupie Mitsubishi od 2015 roku, kiedy Japoński lider technologiczny nabył 49% udziałów warszawskiej spółki. Teraz prezes tej spółki Marek Niewiadomski przebywa w siedzibie korporacji w Tokio wraz z prezesami Pesy – Krzysztofem Zdziarskim i Newagu – Zbigniewem Konieczkiem. Pesa i Newag są wieloletnimi użytkownikami komponentów Medcomu, a rozmowy w Japonii dotyczą rozszerzenia współpracy z japońskim partnerem biznesowym. 

Z wizytą w odległej Japonii 🇯🇵 rozmawiamy o możliwościach nowej współpracy z #MitsubishiElectric ⚡ Delegacja w składzie...

Opublikowany przez NEWAG S.A. Poniedziałek, 3 października 2022
– Biorąc pod uwagę nasze plany i portfolio pojazdów, chcemy sięgać po najnowocześniejsze technologie i pracować z najlepszymi na świecie – mówi "Rynkowi Kolejowemu" Krzysztof Zdziarski, prezes Pesy. Podczas wizyty weryfikowane są możliwości i oferty współpracy z japońskim sektorem kolejowym. 

– Ta współpraca może mieć znaczenie szczególnie w kontekście rozwoju planów Kolei Dużych Prędkości w Polsce – ze względu na doświadczenia japońskich firm z produkcją pociągów Shinkansen – podkreślił Krzysztof Zdziarski.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Pesa
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony