Partnerzy serwisu:

Pesa Link z podwójną homologacją - na Polskę i Niemcy

inf. pras. 01.03.2019 5,4k

Pesa Link z podwójną homologacją - na Polskę i Niemcy
Fot. Pesa
Wyprodukowane przez Pesę Bydgoszcz dla niemieckiego przewoźnika NEB spalinowe pojazdy Link 600-20 uzyskały podwójne dopuszczenie do ruchu. To pierwsze pojazdy spalinowe gotowe do ruchu transgranicznego zgodne z najnowszymi wymogami TSI.
Pesa wyprodukowała i dostarczyła 4 dodatkowe Linki dla NEB w zeszłym roku w ramach uzgodnienia z zamawiającym, zamiast dwóch pojazdów trójczłonowych. Najpierw w grudniu 2018 dopuszczenie do ruchu wydała niemiecka EBA, a pod koniec lutego 2019 polski Urząd Transportu Kolejowego.

Poprzednie dostarczone dla NEB pojazdy miały dopuszczenie do ruchu według poprzednich przepisów i świadectw. Dopuszczenie do ruchu nowych Linków jest w pełni zgodne z najnowszymi normami TSI. Mogą one już wozić pasażerów połączeń przez granicę polsko – niemiecką. Uzyskanie podwójnej homologacji na pojazdy wykorzystywane dla NEB jest ważne dla Pesy ponieważ takie same Linki firma produkuje właśnie dla województwa lubuskiego.

To kolejne zagraniczne dopuszczenie do ruchu dla pojazdu Pesy. W sumie bydgoska spółka ma ich już 23, a ponad 380 pojazdów kolejowych i tramwajów z Pesy jeździ w 11 krajach. To Niemcy, Włochy, Czechy, Rosja, Ukraina, Bułgaria, Litwa, Białoruś, Węgry, Rumunia i Kazachstan.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Pesa
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony