Partnerzy serwisu:

Pesa kończy realizację zamówienia dla Kolei Śląskich

Michał Szymajda 02.06.2020 5,9k

Pesa kończy realizację zamówienia dla Kolei Śląskich
Zdjęcie ilustracyjneFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Przedostatni trójczłonowy Elf 2 jest już na Śląsku. Jeszcze w czerwcu do Kolei Śląskich dotrzeć ma ostatni z zamówionych w ramach zamówienia uzupełniającego pojazdów.
Dwa trójczłonowe Elfy 2 produkowane są w ramach zamówienia uzupełniającego, z którego skorzystały Koleje Śląskie. – Pierwszy z trójczłonowych pojazdów dotarł do nas z piątku na sobotę. Przeszedł wszystkie odbiory i aktualnie będzie testowany już u nas na miejscu. Drugi pociąg jest wciąż w produkcji. Nie jesteśmy w stanie określić terminu jego przekazania – napisał Tomasz Musioł, rzecznik prasowy Kolei Śląskich. Potwierdza to przedstawiciel Pesy, który dodaje, że drugi pojazd z bydgoskiej fabryki wyjechać ma jeszcze w czerwcu.

– Do tej pory dostarczyliśmy do Kolei Śląskich cztery dwuczłonowe, trzy trójczłonowe oraz dwanaście czteroczłonowych pojazdów – powiedział Maciej Grześkowiak.

Dostawy Elfów na Śląsku są opóźnione. Czy KŚ negocjują z producentem sposób zapłaty kar umownych? – Skupiamy się na zakończeniu obecnego zamówienia, ciężko tu mówić o „rekompensatach” za opóźnienia nie mając jeszcze zakończonego obecnego postępowania – dodał Tomasz Musioł.

Opóźnienie zamówienia nie musi dla Kolei Śląskich oznaczać wyłącznie negatywnych konsekwencji. Być może stanie się tak jak w Lubuskiem, gdzie producent porozumiał się z regionem i otrzymał w ramach rekompensaty dwa zupełnie nowe pojazdy Link.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony