Partnerzy serwisu:

Pesa inwestuje w nowe technologie i podnosi efektywność

inf. pras 19.01.2021 11

Pesa inwestuje w nowe technologie i podnosi efektywność
Fot. Pesa
Po zakończeniu głównych procesów restrukturyzacyjnych bydgoska ​spółka rozpoczyna wdrażanie nowoczesnych narzędzi IT w obszarze zarządzania, a całość ma funkcjonować w oparciu o podniesiony do najwyższego, 10. poziomu, system IFS.
Jak czytamy w komunikacie, nowoczesne narzędzia wdrażane i rozwijane w obszarze IT obejmą między innymi zarządzanie procesem sprzedaży, estymator produktu, integrację projektowania, automatyzację procesów magazynowych, długoterminowe planowanie produkcji i sprzedaży, monitoring obszaru jakości i serwisu.

– Wdrożenie nowoczesnych narzędzi Systemu IFS Applications™ 10 to dla całej grupy Pesa większa integracja procesów i systemów, dostęp do pełnej informacji o wykorzystaniu zasobów, a w konsekwencji niższe koszty, większa efektywność oraz skrócenie czasu realizacji poszczególnych zadań – wyjaśnia Krzysztof Zdziarski, prezes Pesy.

Nowe narzędzia IT wzmocnią też procesy projektowe. W pionie technicznym wdrożony zostanie system PLM/Product Life Management, który jest wspólną platformą dla zarządzania wymaganiami, szeroko pojętym procesem projektowym i eksploatacją dostarczonych pojazdów. – PLM pozwoli nam na optymalizację procesów projektowych i pełne skonsolidowanie zarządzania życiem produktu, od projektu do eksploatacji po okresie gwarancyjnym – powiedział Jacek Konop, członek zarządu, dyrektor techniczny Pesy Bydgoszcz.

Podnoszeniu efektywności służyć ma również integracja administracji i funkcji wsparcia w całej grupie kapitałowej. W praktyce oznacza to wspólne centra usług biurowych, np. księgowych czy HR dla wszystkich spółek grupy oraz elastyczne dostosowanie poziomu zatrudnienia do realizowanych zadań. Program obejmie nie tylko spółki zlokalizowane w Bydgoszczy, czyli Pesę, Skraw-Mech, czy Rem-Suw, ale także ZNTK Mińsk Mazowiecki.

Sytuacja Pesy się ustabilizowała, spółka dostarcza terminowo zamówione pojazdy i pozyskuje nowe kontrakty. – 2020 to nie był łatwy rok, także ze względu na pandemię, ale udało nam się odrobić wiele zaległości z przeszłości, z zakończeniem dostaw dla DB włącznie – podkreśla prezes Krzysztof Zdziarski.
PARTNER DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Pesa
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony