Partnerzy serwisu:

Pesa i Newag chcą dostarczyć pociągi dla kujawsko-pomorskiego

Jakub Rösler 29.04.2022 4,5k

Pesa i Newag chcą dostarczyć pociągi dla kujawsko-pomorskiego
Fot. ms (zdjęcie ilustracyjne)
Województwo kujawsko-pomorskie właśnie otworzyło oferty w postępowaniu na zakup pięciu elektrycznych zespołów trakcyjnych. O zamówienie ubiegają się Pesa oraz Newag. Obie oferty znacząco przekraczają budżet zamawiającego.
Pod koniec lutego informowaliśmy o rozpisaniu przetargu na dostawę pięciu elektrycznych zespołów trakcyjnych, który został uruchomiony przez samorząd województwa kujawsko-pomorskiego. Region chciałby pozyskać pięć pociągów, a każdy z nich miałby mieć cztery człony. Dzisiaj otwarto oferty w przetargu.

Ostatecznie, i bez zaskoczenia, wpłynęły tylko dwie oferty, i to od polskich producentów, a więc od Pesy oraz Newagu. Firma z Bydgoszczy chciałaby dostarczyć pięć pociągów za nieco ponad 172 miliony złotych, natomiast Newag wycenił to zadanie na aż 196,8 miliona złotych, a więc na prawie… 40 milionów złotych za jeden zespół trakcyjny.

Obie oferty znacząco przekraczają budżet zamawiającego, który chciałby przeznaczyć na zakup pięciu pociągów niewiele ponad 132 miliony złotych brutto. Różnica między budżetem, a tańszą ofertą wynosi więc 40 milionów złotych. Nie wiemy jeszcze czy region znajdzie brakujące środki, czy też będzie musiał unieważnić postępowanie.

Nowe pociągi mogłyby wspomóc ofertę przewozową między Toruniem a Bydgoszczą, a także na ciągu Toruń / Bydgoszcz – Inowrocław – Poznań. Więcej o liniach, gdzie przydałyby się nowe pociągi elektryczne pisaliśmy w tym artykule.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przetargi
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony