Partnerzy serwisu:

Pesa i Cegielski chcą zmodernizować „Edyty"

Jakub Madrjas 26.01.2018 11,6k

Pesa i Cegielski chcą zmodernizować „Edyty"
Fot. FAREN, SM42.pl
Dwie firmy będą uczestniczyć w procedurze dialogu konkurencyjnego na wykonanie modernizacji i napraw głównych elektrycznych zespołów trakcyjnych ED74 PKP Intercity.
Decyzja o tym, że wszystkie czteroczłonowe ezt ED74 wrócą na tory zapadła w październiku. Potem PKP Intercity przeprowadziło dialog techniczny na wykonanie napraw i modernizacji pociągów zwanych „Edytami". Wzięły w nim udział cztery firmy.

Na koniec roku ogłoszono przetarg na wykonanie modernizacji i napraw głównych ED74. Postępowanie prowadzone jest w trybie dialogu konkurencyjnego. Pisaliśmy o nim tutaj. 

W tym tygodniu PKP Intercity zakończyło przyjmowanie wniosków o udział w postępowaniu. Jak informuje Anna Zakrzewska z biura prasowego przewoźnika, zgłosiły się dwa podmioty: Konsorcjum w składzie: Pojazdy Szynowe Pesa Bydgoszcz oraz Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego „Mińsk Mazowiecki" (z grupy Pesa) oraz spółka z grupy Agencji Rozwoju Przemysłu: H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych.

Według harmonogramu zaproszenie wykonawców do udziału w dialogu konkurencyjnym planuje się w pierwszym kwartale 2018 roku. Oferty będzie można składać w II kwartale tego roku, a rozstrzygnięcie postępowania zaplanowano na kolejny kwartał. Więcej na temat założeń przetargu piszemy tutaj, a planowane trasy pociągów opisaliśmy w tym miejscu.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony