Partnerzy serwisu:

Pesa dostarczy dla Wielkopolski kolejne Elfy2

Jakub Rösler 24.11.2022 2,9k

Pesa dostarczy dla Wielkopolski kolejne Elfy2
Fot. Mariusz Tuszyński, SM42
Województwo wielkopolskie właśnie rozstrzygnęło postępowanie przetargowe na dostawę elektrycznych zespołów trakcyjnych, które zrealizuje Pesa, dostarczając kolejne Elfy 2. Zamówienie jest w znacznej większości dofinansowane z Polskiego Ładu.
Wielkopolska właśnie pozytywnie rozstrzygnęła postępowanie na dostawę czterech elektrycznych zespołów trakcyjnych. Pojazdy dostarczy bydgoska Pesa, która złożyła najtańszą ofertę. Realizacją zamówienia był także zainteresowany Newag, lecz producent z Nowego Sącza chciał wyprodukować pociągi za niewiele ponad 157 milionów złotych. Oferta Pesy została wyceniona na około 142 miliony złotych.

Jak mówi nam Maciej Grześkowiak, rzecznik prasowy Pesy, producent zaproponował dostawę pociągów Elf 2, które są dobrze znane z wielkopolskich torów. Województwo posiada bowiem już 15 takich elektrycznych zespołów trakcyjnych. Razem z Elfami pierwszej generacji tworzą one człon elektrycznej floty województwa.

Na realizację zamówienia samorząd otrzymał pokaźne dofinansowanie z Polskiego Ładu, w kwocie przekraczającej 115 milionów złotych. Dwa pierwsze pociągi mają dotrzeć do zamawiającego w ciągu 22 miesięcy od podpisania umowy, natomiast reszta zamówienia ma zostać zrealizowana w ciągu 26 miesięcy od zawarcia umowy.

Wydarzenia z ostatnich dni są niezwykle szczęśliwe dla bydgoskiego producenta. Wkrótce z producentem podpisze umowę także Łódzka Kolej Aglomeracyjna, gdzie Pesa dostarczy pojazdy z serii Regio160.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony