Partnerzy serwisu:

Pesa dostarczy nowe lokomotywy dla PCC Intermodal

inf. pras oprac. JM 07.07.2021 6,2k

Pesa dostarczy nowe lokomotywy dla PCC Intermodal
Rys. Pesa
PCC Intermodal i Pesa Bydgoszcz zawarły kontrakt na dostawę 3 nowych lokomotyw.
Jak informuje Pesa, spółki zakontraktowały wspólnie 3 z 7 lokomotyw objętych Programem Operacyjnym Infrastruktura i Środowisko (Działanie 3.2). Lokomotywy Gama ruszą w trasy po regularnej siatce połączeń intermodalnych operatora pomiędzy portami polskimi Gdańsk/Gdynia a najważniejszymi regionami gospodarczymi kraju już latem przyszłego roku.

Lokomotywy dla PCC wraz z serwisem

Umowa obejmuje produkcję i serwis gwarancyjny, certyfikowanych na Polskę lokomotyw elektrycznych, wraz z serwisem utrzymaniowym do naprawy P4. – Jesteśmy zadowoleni, że przetarg na dostawę lokomotyw spotkał się z tak dużym zainteresowaniem i że to ostatecznie polski producent złożył najkorzystniejszą ofertę. Wierzymy, że doświadczenie i jakość produktów Pesa pomoże nam jeszcze sprawniej i efektywniej rozwijać system przewozów intermodalnych w Polsce i przenosić coraz więcej ładunków z dróg na tory – powiedział Dariusz Stefański, prezes (CEO) PCC Intermodal cytowany w komunikacie.

– Pierwszy krok – podpisanie umowy za nami, będziemy z niecierpliwością wypatrywali kolejnych, by na finale, za około rok rozpocząć w naszej flocie eksploatacje lokomotyw 111E – Gama. Nie da się rozwijać transportu intermodalnego bez taboru zapewniającego odpowiedni poziom dostępności. Nie da się promować rozwiązań ekologicznych, tworzyć wartości firmy w oparciu o jakość bez partnerów, których misja osadza się na podobnych fundamentach. Mamy nadzieje, że wspólnie z Pesą osiągniemy kolejne poziomy rozwoju naszych produktów – dodał Adam Adamek, wiceprezes przewoźnika,

Pesa rozwija platformę Gama

Piotr Rościszewski, Kierownik Sprzedaży Rynku Lokomotyw i Wagonów Pesy informuje, że producent dostarczy elektryczne lokomotywy z platformy Gama dedykowane do przewozów intermodalnych. – Jestem przekonany, że doskonale wpisze się ona w potrzeby przewozowe naszego klienta – stwierdził.

– Pesa konsekwentnie rozwija platformę Gama. Poza eksploatowanymi już w Polsce lokomotywami 111Ed, 111E i 111Db wkrótce zaoferujemy klientom dwunapędową lokomotywę 111DE, która będzie przystosowana do pracy pociągowej zarówno pod siecią trakcyjną, jak i na liniach niezelektryfikowanych. Jesienią rozpoczniemy również testy pierwszej polskiej lokomotywy manewrowej z napędem wodorowym. Jej premiera odbędzie się na wrześniowych Targach Trako” – zapowiedział Maciej Maciejewski, wiceprezes, Dyrektor Sprzedaży Pesy.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Pesa
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony