Partnerzy serwisu:

Pesa dostarczy lokomotywę Gama do Pol-Miedź Transu

Jakub Madrjas 07.07.2020 7k

Pesa dostarczy lokomotywę Gama do Pol-Miedź Transu
wiz. Pesa
Pesa Bydgoszcz i Pol-Miedź Trans podpisały umowę na dostawę nowej jednosystemowej lokomotywy elektrycznej z silnikiem dojazdowym.
Pesa wyprodukuje dla PMT lokomotywę 111Ed, czyli Gama Marathon. Wartość to 14,39 mln złotych netto. Termin realizacji przedmiotu umowy to 24 miesiące. Przetarg w tym zakresie ogłoszono w ubiegłym roku.

Jak przypomina producent, Gama Marathon to nowoczesna, czteroosiowa lokomotywa elektryczna ze spalinowym silnikiem dojazdowym, który umożliwia odprowadzenie pociągu spod sieci trakcyjnej na niezelektryfikowana bocznicę bez konieczności zmiany lokomotywy i oczekiwania na lokomotywę manewrową. 

Projekt dofinansowany z funduszy europejskich „Zakup nowych wagonów platform oraz lokomotywy do przewozu ładunków w transporcie intermodalnym przez Pol-Miedź Trans Sp. z o. o. w Lubinie” w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Przewoźnik otrzymał dofinansowanie na ten cel w ramach konkursu CUPT

W ramach konkursu spółka zaplanowała też zakup platform intermodalnych. W powtórzonym przetargu zwycięzcą zostało ostatecznie konsorcjum firm Infracert TSI oraz Va-ko Vagon Konteyner Makina Muhendislikpro.san.ve TiC.A.S. (cena 47,842 mln zł netto). Czekamy na szczegółowe informacje Pol-Miedź Transu na temat tego zamówienia.
  
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony