Partnerzy serwisu:

Pesa czeka na wydanie niemieckiej homologacji dla Linków

Michał Szymajda 20.04.2016 433

Pesa czeka na wydanie niemieckiej homologacji dla Linków
Pesa czeka na wydanie niemieckiej homologacji dla LinkówFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Zakończyły się już badania homologacyjne spalinowych Linków przeznaczonych dla Niederbarniemer Eisenbahn. Pesa czeka już tylko na dokument homologacyjny.
Na początku roku prezes bydgoskiej Pesy Tomasz Zaboklicki zapowiedział, że badania homologacyjne dla spalinowych zespołów trakcyjnych Link dla niemieckiego klienta NEB zakończą się na przełomie marca i kwietnia 2016. Zapytaliśmy u źródła, czy tak się stało i jaki jest obecnie status pojazdów.

– Wymagane od nas dokumenty są w EBA (Eisenbahn Bundesamt – odpowiednik polskiego Urzędu Transportu Kolejowego – dop. red.), która ma czas od 6 do nawet 12 tygodni na wydanie homologacji. Klient jest informowany na bieżąco o postępach w wydawaniu dokumentów. Oczywiście pojazdy są gotowe, liczymy się z uzyskaniem homologacji w najbliższych tygodniach – powiedział Michał Żurowski, rzecznik prasowy bydgoskiej Pesy. NEB zamówił 9 szt Linków.

Osobne badania homologacyjne prowadzone są także w związku z planowaną dostawą Linków dla Deutsche Bahn. Wszystkie etapy przygotowujące do homologacji potrwają do września, na jesieni prowadzone będą jeszcze testowe jazdy Linków w trakcji ukrotnionej.

Zdjęcia Linków przeznaczonych dla NEB można obejrzeć TUTAJ.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Pesa
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony