Partnerzy serwisu:

Pesa będzie serwisować świętokrzyskie Elfy

Łukasz Kuś 10.08.2016 311

Pesa będzie serwisować świętokrzyskie Elfy
fot. Jjajjo CC BY-SA 3.0
Pesa będzie serwisować cztery elektryczne zespoły trakcyjne Elf eksploatowane przez świętokrzyski zakład Przewozów Regionalnych. To najkrótsze pojazdy z rodziny Elf.
Bydgoska spółka, która wyprodukowała te pojazdy, była jedynym oferentem w przetargu. Za wykonanie napraw serwisowych na poziomie P4 jednostek 34 WE serii EN96 Pesa otrzyma 7,42 mln zł brutto.

34WE to dwuczłonowa wersja Efla, która posiada po jednej parze drzwi na człon. To najkrótszy pojazd z rodziny Elf. Pociąg różni się od innych Elfów nie tylko długością, ale i rozwiązaniami konstrukcyjnymi. Dzięki przeniesieniu elementów napędu na dach, cichsze jest wnętrze pojazdu. W tej wersji zwiększono przestrzeń pasażerską w porównaniu wersji 22WE. Producent zapewnia możliwość dołączenia trzeciego członu, zastosowany napęd ma odpowiedni zapas mocy, która jest ograniczona elektronicznie i może być podwyższona.

Pesa dostarczyła 4 jednostki 34WE samorządowi województwa świętokrzyskiego w 2011 r. Skierowano je do obsługi tras z Kielc do Ostrowa Świętokrzyskiego, Częstochowy i Krakowa.

Niedawno województwo podkarpackie ogłosiło przetarg na wykonanie serwisu trzech innych pojazdów wyprodukowanych przez Pesę, chodzi tu o spalinowe jednostki 218M. Pesa bierze również udział w przetargu na serwis 186 wagonów PKP Intercity.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony