Partnerzy serwisu:

Pendolino wkrótce z internetem. Testy już się odbyły

Michał Szymajda 20.12.2017 4,8k

Pendolino wkrótce z internetem. Testy już się odbyły
Wnętrze PendolinoFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
– Jesteśmy bardzo blisko tego, żeby osiągnąć pełne porozumienie z firmą Alstom, która zainstaluje Wi-Fi w składach Pendolino – powiedział Krzysztof Mamiński, prezes PKP SA.
Zakładanie nadajników ma się odbywać podczas przeglądów okresowych zespołów trakcyjnych ED250. Pojazdy z pokładowym internetem mają wjeżdżać na tory sukcesywnie. Prezes PKP SA nie chciał podawać konkretnych dat, powiedział, że stanie się to „wkrótce”. Jak dodał, możliwe, że któryś z pojazdów uszkodzonych podczas kolizji na przejazdach (doszło do dwóch takich wypadków) otrzyma internet szybciej, przy okazji prac naprawczych.

– Finansowo udało się nam porozumieć z Alstomem. Brak internetu, który wynikał z nie do końca szczęśliwej umowy na zakup tych pociągów, nie będzie już doskwierał podróżnym – powiedział prezes Mamiński. Dodał, że pierwsze testy rozwiązania gwarantującego obecność internetu na pokładzie, zostały już wykonane. Potwierdził to dla „RK” producent najszybszych pociągów w Polsce.

– Testy internetu na pokładzie pociągu Pendolino zostały przeprowadzone na linii Warszawa – Kraków. Jesteśmy bardzo zadowoleni z ich wyników. Internet działał szybko i stabilnie – powiedział Artur Fryczkowski, dyrektor serwisu Alstom Polska. Dzięki obecności sieci na pokładzie pociągu skończą się nie tylko problemy pasażerów, ale również załóg, które mają problemy z pobieraniem płatności za posiłki i inne usługi, gdy pociąg znajduje się w ruchu.

Tylko w tym roku ze strony PKP Intercity padły już dwie deklaracje terminu, kiedy internet miał być dostępny na pokładach. Mówiło się o lecie tego roku, później o grudniu. Teraz deklaracji nie ma, ale szansa na zasięg w pociągach w końcu realnie zaistniała.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony