Partnerzy serwisu:

Pendolino połączy trzy kraje

inf. prasowa 20.11.2017 56

Pendolino połączy trzy kraje
fot. Alstom
Pociąg dużych prędkości Alstom Avelia Pendolino od grudnia 2017 roku połączy Niemcy, Włochy i Szwajcarię. SBB, Deutsche Bahn i Trenitalia będą oferować nową usługę bezpośrednich połączeń między Niemcami i Włochami przez Szwajcarię, począwszy od grudniowej zmiany rozkładu jazdy.
Na początku 2017 roku Alstom dostarczył ostatni pociąg Pendolino ETR 610 z wychylnym nadwoziem, zamówiony przez SBB, zwiększając flotę Pendolino do 19 pociągów. Pojazdy były dotychczas obsługiwane jako pociągi Euro City na trasach Gotthard i Simplon do Mediolanu i Wenecji. Od końca 2017 r. pojazdy te będą łączyć trzy kraje, z Frankfurtu do Mediolanu, przez Bazyleę. Pociągi są zatem wyposażone w trzy różne systemy ochrony pociągów. 12 z nich uzyskało odpowiednie pozwolenia w maju 2017 r.

Pociągi Avelia Pendolino Alstomu dla SBB to siedmioczłonowe zespoły trakcyjne, które mogą przewozić do 420 pasażerów każdy z maksymalną prędkością eksploatacyjną 250 km/h. Pociąg oferuje pasażerom łatwy dostęp i wysoki komfort, między innymi dzięki szerokim przejściom i korytarzom, regulowanym siedzeniom, indywidualnym lampkom do czytania i gniazdkom elektrycznym oraz dużym panoramicznym oknom. Pociąg jest wyposażony w najnowszą generację elastycznych wózków, zmniejszając zużycie szyn i kół. Korzysta także z wyjątkowej technologii wychylnego pudła Alstom, która pozwala na to, aby pociągi poruszały się o 35% szybciej i bezpieczniej, pokonując zakręty na konwencjonalnych liniach.

Dzięki przyjaznej dla środowiska konstrukcji, Pendolino nadaje się do recyklingu do 95% i jest wyposażony w elektryczny układ hamulcowy, który pozwala zmniejszyć zużycie energii o prawie 10%.

Pociągi produkowane są we Włoszech. Zakład Alstom w Savigliano jest odpowiedzialny za projektowanie i produkcję pociągów, natomiast projekt i produkcja systemu trakcyjnego są wykonywane w Sesto San Giovanni (Mediolan) a systemach sygnalizacji w Bolonii.

Pociągi Pendolino należą do gamy pociągów dużych prędkości Avelia firmy Alstom, która opiera się na trzech sztandarowych produktach – Pendolino, Euroduplex i AGV – co przedstawia 35 lat doświadczenia i prawie 1000 pociągów w eksploatacji na całym świecie.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony