Partnerzy serwisu:

Pendolino pojedzie w Grecji

Artur Bogdanowicz 04.10.2020 7,2k

Pendolino pojedzie w Grecji
Fot. NAC, CC BY-SA 4.0
Po tym jak Koleje Włoskie de facto stały się właścicielem Kolei Greckich, trwa przygotowywanie 25-letnich zestawów Pendolino do obsługi linii kolejowych w Grecji.
O planie przebudowy zestawów ETR 470 do obsługi linii kolejowej z Aten do Salonik pisaliśmy już ponad rok temu. Pomimo zapowiedzi szybkiej przebudowy pociągu do obsługi napięcia 25 kV i modernizacji wnętrza, niewiele się w tej kwestii zmieniło.

Jak poinformował portal Ferrovie.it, dopiero teraz w zakładach Ferrovie dello Stato w Piacenzie 5 składów ETR 470 (dawne Cisalpino) będzie przebudowanych na zlecenie greckich kolei Trainose. Pociągi będą kursować na linii KDP Saloniki-Ateny, a czas przejazdu 530-kilometrową trasy ma wynieść około 3,5 godziny. Według doniesień prasowych z Grecji, pociągi rozpoczną rozkładowe kursy z końcem marca 2021.

Pięć zestawów ETR 470 kursowało wcześniej w ramach włosko-szwajcarskiego projektu Cisalpino. Produkował je w połowie lat 90. Fiat, zanim został przejęty przez Alstom. Szwajcarzy narzekali na awaryjność tych zestawów i swoje 4 pojazdy skasowali.

współpraca: Michał Szymajda
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony