Partnerzy serwisu:

Pendolino PKP IC pojechało do Niemiec [film]

Jakub Madrjas 03.01.2017 843

Pendolino PKP IC pojechało do Niemiec [film]
fot. youtube
Zgodnie z zapowiedzią, jeden z pociągów ED250 Pendolino PKP Intercity pojechał do Niemiec na testy. Polski przewoźnik chce skierować część tych pociągów na trasę Warszawa – Berlin. 
Spółka PKP Intercity dąży do obsługi połączeń międzynarodowych do Wiednia, Berlina i Pragi składami Pendolino. Po raz pierwszy informowaliśmy o tym w tym miejscu. Problemów do rozwiązania przed skierowaniem ED250 na międzynarodowe trasy nie brakuje – oprócz ekonomiki samych połączeń spółka musi mieć na uwadze konieczność uzyskania zgody na zmianę zapisanej w projekcie unijnym trasy. Piszemy o tym tutaj.

Żeby jednak w ogóle wyruszyć Pendolino za granicę, należy uzyskać dopuszczenie do eksploatacji w kraju docelowym. Zgodnie z umową pomiędzy Alstomem i PKP Intercity na dostawę ED250, to producent ma obowiązek uzyskać zezwolenie na dopuszczenie do eksploatacji na terenie Austrii, Niemiec i Czech. – Według kontraktu mamy na to pięć lat od momentu dostawy ostatniego pojazdu. Jednak im szybciej to zrobimy, tym lepiej dla nas – mówił w rozmowie z "Rynkiem Kolejowym" Nicolas Halamek, dyrektor zarządzający Alstom w Polsce.

Dyrektor Halamek zapowiadał ostrożnie, że testy w Niemczech rozpoczną się w pierwszej połowie 2017 roku. Tymczasem już dziś pociąg ED250-001 prowadzony przez lokomotywę Class66 przewoźnika Freightliner PL przekroczył niemiecką granicę, co uwiecznił nasz Czytelnik na filmie poniżej. – Ten skład będzie przechodził testy na homologację w Niemczech – potwierdza rzecznik Alstomu Marek Gawroński. Wygląda więc na to, że producentowi zapasu czasowego na wypełnienie zobowiązań nie zabraknie. Więcej na temat procedur, które musi przejść Pendolino można przeczytać tutaj.


PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony