Partnerzy serwisu:

Pendolino nie dojeżdża do Kołobrzegu. Przyczyny nieznane [aktualizacja]

Michał Szymajda 26.06.2018 15,1k

Pendolino nie dojeżdża do Kołobrzegu. Przyczyny nieznane [aktualizacja]
Do Kołobrzegu jeżdżą "zapendolino"Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Dwa dodatkowe pociągi Pendolino miały dojeżdżać w sezonie letnim z Warszawy do Kołobrzegu, od 23 czerwca. Zamiast nich kursują tradycyjne lokomotywy z wagonami.
Aktualizacja: 27 czerwca 2018

Dwa sezonowe pociągi Pendolino do Kołobrzegu wciąż nie kursują do tego miasta. W dniu dzisiejszym PKP Intercity poinformowało, że zamiast ED250 składy zastępcze w postaci lokomotywy i wagonów będą kursować "do odwołania". Nie przeszkadza to jednak PKP Intercity w utrzymaniu w sprzedaży droższych biletów na Pendolino. Poniżej screen z portalu PKP Intercity.Absolutnie trudno jest zrozumieć taką politykę przewoźnika, który najwyraźniej doszedł do wniosku, że pasażerowi łatwiej będzie reklamować przejazd, niż od razu wykupić tańszą usługę. Pomijając już kwestię tego, że Strefy Ciszy w pociągach wagonowych nie ma.

Znikające Pendolino

Pomiędzy Warszawą Zachodnią a Wybrzeżem kursować miały, poza EIP 3800/EIP 8302 normalnie kursującym całorocznie, pociągi EIP 1840/EIP 8140 i EIP 8302/EIP 3802. Zapowiedź uruchomienia takich pociągów pojawiła się już w drugiej połowie maja. Okazuje się jednak, że Pendolino trzeba było zastąpić zwykłymi składami, w standardzie EIC. Rozjuszyło to pasażerów, którzy za usługę zapłacili więcej.

– W związku z brakiem możliwości skierowania pojazdów ED-250 w relacji z Warszawy Zachodniej/Gdyni Głównej do Kołobrzegu (EIP 1840, EIP 8140, EIP 8302, EIP 3802), PKP Intercity, dla zachowania ciągłości podróży, od ostatniego weekendu (23-24 czerwca br.) uruchomiło składy wagonowe w kategorii EIC z uwzględnieniem w ich zestawieniu wagonu barowego oraz wagonu dostosowanego do potrzeb osób z niepełnosprawnością – poinformowała Marta Ziemska, rzecznik prasowy PKP Intercity.

"Szybka ścieżka reklamacji"

Jak dodała, przewoźnik wprowadził szybką ścieżkę zwrotu różnicy pomiędzy usługą EIP a EIC, co ułatwi szybsze uzyskanie wyrównania w cenach biletów pomiędzy Express InterCity Premium a Express InterCity.

– Na pokładzie został wygłoszony komunikat, aby zapoznać się z materiałem umieszczonym w wagonach; w wagonach w miejscach dostępnych dla pasażerów został wywieszony komunikat o tym, że pasażer chcący odzyskać różnicę w cenie, musi wysłać wniosek na specjalną skrzynkę wyrownanie@intercity.pl, a w treści zgłoszenia podaje tylko numer biletu i numer konta oraz imię i nazwisko. Następnie pasażer otrzyma zwrot różnicy w cenie biletu między EIP a EIC. Podróżny dostanie odpowiedź na maila z informacją, iż zlecono zwrot środków – dodaje Marta Ziemska.

W wyjaśnieniu przesłanym do nas przez PKP Intercity zabrakło niestety informacji, kiedy sezonowe pociągi Pendolino w końcu do Kołobrzegu pojadą. Składy zastępcze skierowano do Kołobrzegu także 26 czerwca.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony