Partnerzy serwisu:

Pendolino ED250-001 wraca do badań homologacyjnych. Czechy i Austria

Jakub Madrjas 31.01.2019 110

Jednostka ED250-001 znów opuściła kraj. Najbliższe tygodnie spędzi na kolejnych badaniach niezbędnych do uzyskania dopuszczeń w Czechach i Austrii. Na uzyskanie dokumentów Alstom ma jeszcze przeszło rok. 
Jednostkę Pendolino ED250-001 PKP Intercity można było zaobserwować wczoraj w drodze do Czech. - Jednostka Pendolino (ED250-001) 30 stycznia została przekazana do Alstom celem odbycia testów homologacyjnych w Austrii i Czechach - potwierdza rzeczniczka PKP Intercity Agnieszka Serbeńska.

Przypomnijmy, że na testach w Czechach pojazd był już w ubiegłym roku, a jeszcze wcześniej odbywał jazdy testowe w Niemczech. Zgodnie z umową pomiędzy PKP Intercity a Alstomem, do wiosny 2020 roku pociągi Pendolino mają uzyskać możliwość wjazdu na tory zarówno Niemiec jak i Czech oraz Austrii

PKP Intercity zapewnia, że eskapada Pendolino nie pogorszy jego sytuacji taborowej. - Wyłączenie tego pojazdu na okres badań homologacyjnych zostało uwzględnione w obecnie realizowanym rozkładzie jazdy, w związku z czym nie przewidujemy żadnych utrudnień z tym związanych - podkreśla rzeczniczka. 

W przyszłym miesiącu do ruchu ma zostać przywrócony pociąg ED250, uszkodzony na przejeździe kolejowo-drogowym w Modlinie. Dziś upływa też kolejny podany przez PKP Intercity termin wysłania do włoskiego Savigliano składu rozbitego podczas wypadku w Ozimku. Przypomnijmy, że w lipcu ubiegłego roku nawet cztery pociągi ED250 były wyłączone z ruchu po wypadkach.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony