Partnerzy serwisu:

Pęknięcia szyn kolejowych w centrum Warszawy. PLK: Reagujemy na bieżąco

Michał Szymajda 18.01.2018 3,9k

Pęknięcia szyn kolejowych w centrum Warszawy. PLK: Reagujemy na bieżąco
Przyspieszony pociąg Kolei Mazowieckich na przystanku ŚródmieścieFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Ostatnie wahania temperatury oraz mrozy kilkukrotnie doprowadziły do problemów z infrastrukturą w centrum stolicy, co miało oczywiście przełożenie na opóźnienia pociągów w całym kraju. PKP PLK zapewnia, że robi, co może, by problemy ograniczyć.
Problemem nękającym głównie tory dalekobieżne linii średnicowej są pęknięcia szyn. Od początku stycznia było ich łącznie aż pięć. W związku z sytuacją pociągi dalekobieżne przekierowywano na tory podmiejskie. Kursowały więc nie przez Warszawę Centralną, ale przez Warszawę Śródmieście.

– Eliminujemy możliwość tych zdarzeń przez wymianę intensywnie eksploatowanych szyn na torach dalekobieżnych. Już wymieniono prawie 3 km na jednym torze na odcinku Centralny – Powiśle. W trakcie wymiany jest kolejny odcinek. Dodatkowo będą sprawdzone niektóre odcinki szyn na torach podmiejskich – wyjaśnia Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP PLK.

Jak dodaje, największe zmiany w kursowaniu pociągów spowodowało zdarzenie, które miało miejsce 8 stycznia o godzinie 17:00 (czyli w szczycie przewozowym) na rozjeździe stacji Warszawa Centralna. Miało wpływ na 43 pociągi. Pozostałe zdarzenia spowodowały opóźnienie 12 pociągów.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony