Partnerzy serwisu:

Pekapka. Nowa aplikacja PKP Intercity do zakupu biletów

Michał Szymajda 25.10.2022 9,1k

Pekapka. Nowa aplikacja PKP Intercity do zakupu biletów
Nowa aplikacja Pekapka będzie dostępna jeszcze w 2022 rokuFot. ms (zdjęcie ilustracyjne)
Prawdopodobnie wraz z zimową korektą rozkładu jazdy zacznie działać nowa aplikacja PKP Intercity do zakupu biletów na smartphony. Będzie się nazywać Pekapka.
Pekapka ma zastąpić IC Mobile Navigator, choć będzie działać na niektórych rozwiązaniach poprzedniej aplikacji.

– IC Mobile Navigator to rozwiązanie sprzed 7 lat, obecnie nieco inaczej konstruuje się aplikacje mobilne, zwłaszcza aplikacje sprzedażowe. Nie tyle chcemy dać nową aplikację, ile zmienić istniejącą, na rozwiązanie, które będziesz szybsze, bardziej wydajne, a także estetyczne – powiedział wiceprezes PKP Intercity, Tomasz Gontarz.

Z Pekapką kupisz także posiłek

Jak dodaje, nowa aplikacja ma spełniać wymogi dotyczące obsługi użytkowników z niepełnosprawnościami, będzie miała takie dodatkowe funkcje, jak nowe kanały płatności, możliwość zamówienia posiłku poprzez aplikację (taką możliwość ma obecnie aplikacja mWars).

– Mamy nadzieję, że z czasem cała oferta PKP Intercity znajdzie się w jednej aplikacji i nie będzie sytuacji, w której bilet kupimy tylko w kasie, a nie przez internet. Sukcesywnie chcemy zrównywać kanał sprzedaży zdalnej z kasową – dodał Tomasz Gontarz. – Zakładamy, że aplikacja będzie gotowa jeszcze w tym roku, aktualnie jesteśmy na finiszu prac programistycznych, jednocześnie aplikację intensywnie testujemy – dodał wiceprezes.

Pekapka do pobrania jeszcze w 2022

O nowej aplikacji można było się dowiedzieć, czytając nowy regulamin sprzedaży biletów za pośrednictwem intercity.pl. Tam pada nazwa aplikacji – Pekapka, można się też dowiedzieć, że aplikacja musi uzyskać jeszcze autoryzację internetowych sklepów Play i App Store. Wtedy będzie mogła być wdrożona i wtedy będzie można ją ściągnąć.

Wiadomo, że będzie opcja migracji kont z IC Mobile Navigator do Pekapki. Nowością będzie możliwość zamówienia faktury VAT do biletu z aplikacji, łatwa ma być wymiana lub rezygnacja z biletu.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony