Partnerzy serwisu:

PCC Intermodal uruchamia terminal w Kolbuszowej

lk, Rynek Kolejowy 09.08.2016 775

PCC Intermodal uruchamia terminal w Kolbuszowej
zdjęcie ilustracyjnefot. Slambo CC BY-SA 2.0
16 sierpnia rozpocznie działalność nowy terminal PCC Intermodal w Kolbuszowej, który zastąpi dotychczasowy w Dębicy. Obiekt będzie obsługiwany przez pociągi 3 razy w tygodniu.
PCC Intermodal poinformowało o zmianie lokalizacji terminalu, który posłuży do obsługi połączeń intermodalnych w południowo – wschodniej Polsce. 16 sierpnia rozpocznie działalność terminal w Kolbuszowej.

Obiekt w Kolbuszowej posiada roczne możliwości przeładunkowe w wysokości 16 tys. TEU, powierzchnię operacyjną 8000 TEU i powierzchnię składową 400 TEU. Terminal ma jeden tor kolejowy o długości 510 m, a przeładunek odbywa się za pomocą reach stackerów. Terminal będzie obsługiwał regularne połączenia intermodalne 3 razy w tygodniu. Będą tam, podobnie jak dotychczas w Dębicy, kursowały pociągi do portów Rotterdam, Antwerpia, Hamburg i Gdynia.

23 czerwca uruchomiono nowy duży terminal intermodalny PCC zlokalizowany na terenie Portu Gliwice zarządzanego przez Śląskiego Centrum Logistyki. Na Rynku Kolejowym można zobaczyć fotorelację z tego wydarzenia. W kwietniu natomiast PCC Intermodal podpisało z Lotos Kolej umowę na podstawie, której ten przewoźnik będzie obsługiwał połączenia krajowe i międzynarodowe PCC Intermodal o czym pisaliśmy tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony