Partnerzy serwisu:

PCC Intermodal kupuje cztery lokomotywy Traxx

Michał Szymajda 30.06.2021 2,2k

arrow
arrow
PCC Intermodal kupuje cztery lokomotywy Traxx
zdjęcie ilustracyjne fot. Alstom
PCC Intermodal kupuje cztery lokomotywy Traxx
PCC Intermodal kupuje cztery lokomotywy Traxx
29 czerwca 2021 roku PCC Intermodal podpisał z Alstomem umowę na dostawę czterech lokomotyw wielosystemowych Traxx MS3 wraz z zapewnieniem pełnej obsługi serwisowej.
Firma PCC Intermodal podpisała umowę z Alstom na dostawę czterech lokomotyw elektrycznych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (Działanie 3.2), który ma na celu promocje i wdrażanie niskoemisyjnych rozwiązań transportowych. Lokomotywy będą wspierać realizację projektów transportowych, zapewniając sprawne i szybkie transgraniczne przewozy kontenerów w celu dalszego rozwoju sieci intermodalnej oraz przewozów intermodalnych w korytarzu Bałtyk-Adriatyk.

Kontrakt obejmuje produkcję lokomotyw, certyfikację, szkolenie pracowników PCC Intermodal oraz pełną obsługę serwisową. Ponadto umożliwia zamówienie jednej dodatkowej lokomotywy. Lokomotywy Traxx (wcześniej pod marką Bombardier) MS3 będą wykorzystywane w operacjach transgranicznych między Polską, Niemcami, Austrią, Czechami i Słowacją. Wszystkie cztery lokomotywy zostaną wprowadzone do eksploatacji przed końcem 2022 r. Wersja MS może być eksploatowana pod czterema napięciami powszechnie występującymi w Europie.

– Umowa z Alstom na zakup 4 multisystemowych lokomotyw to kolejny etap w rozwoju siatki regularnych połączeń intermodalnych. Efektywny tabor kolejowy jest kluczowym elementem poprawy jakości serwisu na coraz bardziej konkurencyjnym i wymagającym rynku transportowym – powiedział Adam Adamek, wiceprezes PCC Intermodal SA.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że umowy na dostawę nowoczesnych lokomotyw oraz platform kolejowych realizujemy w ogłoszonym przez Komisję Europejską Roku Kolei. Transport intermodalny to jeden z kluczowych elementów zrównoważonego rozwoju. To wspaniale, że PCC Intermodal i Alstom wspólnie uczestniczą w budowie nowoczesnego transeuropejskiego systemu transportowego i aktywnie przyczyniają się do realizacji idei Europejskiego Zielonego Ładu – przyznał Dariusz Stefański, prezes Zarządu PCC Intermodal SA, podczas podpisywania kontraktu w Warszawie.

– Jesteśmy dumni, że nasze cztery lokomotywy Traxx MS3 już w przyszłym roku będą częścią floty PCC Intermodal SA. Pamiętajmy o tym, że Traxx MS3 to lokomotywa najnowszej generacji, oparta na najnowocześniejszej i innowacyjnej platformie. Charakteryzuje się wysoką efektywnością energetyczną, możliwością prowadzenia cięższych pociągów niż porównywalne lokomotywy, a także uproszczonym interfejsem z ETCS oraz ułatwionym serwisem – podkreśla Sławomir Nalewajka, dyrektor zarządzający Alstom w Polsce, na Ukrainie i w Krajach Bałtyckich.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony