Partnerzy serwisu:

PCC Intermodal kupi przynajmniej siedem nowych lokomotyw elektrycznych

Michał Szymajda 23.03.2021 52

PCC Intermodal kupi przynajmniej siedem nowych lokomotyw elektrycznych
Traxx należący do PCCFot. Adam Kupniewski
PCC Intermodal ogłasza przetarg na dostawę siedmiu lokomotyw elektrycznych, z których część ma być wielosystemowa. Konkurs ofert jest związany z unijnym projektem dotyczącym wsparcia intermodalu, który realizuje operator.
PCC Intermodal zaprasza do składania ofert w przetargu na siedem lokomotyw wraz z ich utrzymaniem aż do pierwszej pełnej naprawy P4. W ramach dwóch niezależnych zadań PCC oczekuje dostaw łącznie siedmiu liniowych, czteroosiowych elektrowozów.

W ramach zadania pierwszego PCC zamówi 4 lokomotywy z dopuszczeniami do ruchu w Niemczech, Austrii, Czechach i Słowacji oraz oczywiście w Polsce. Te pojazdy będą musiały być wielosystemowe. Od potencjalnego dostawcy elektrowozów PCC oczekuje już zrealizowanej dostawy przynajmniej 4 lokomotyw z dopuszczeniami do ruchu zarówno w Polsce, jak i w Niemczech. Operator chce otrzymać lokomotywy od producenta w maksymalnie 18 miesięcy od podpisania z nim umowy na dostawy.

W ramach zadania drugiego PCC oczekuje dostaw 3 elektrowozów dopuszczonych do ruchu wyłącznie w Polsce. Chce, by wszystkie zostały przekazane w 14 miesięcy od momentu parafowania umowy. Pojazdy z dwóch zadań muszą mieć oczywiście zamontowany system GSM-R i ETCS. Jak zaznacza operator, lokomotywy mają być zdolne do eksploatacji przez najbliższe 30 lat.

PCC zachęca do składania ofert tych producentów, którzy mogą zamontować w elektrowozach spalinowy moduł dojazdowy, do pracy na niezelektryfikowanych bocznicach. Potencjalni producenci mogą składać oferty na jedno, lub oba zadania. Zaznaczmy, że PCC zapisało w przetargu opcję rozszerzenia kontraktu o jedną lokomotywę wielosystemową oraz jedną do pracy na terenie krajowej sieci kolejowej. Operator zdecyduje czy ją realizować w ciągu 18 miesięcy od podpisania umowy z producentem w ramach zamówienia podstawowego.

Przetarg został ogłoszony w związku z realizacją projektu „Zakup lokomotyw trakcyjnych i platform kolejowych do obsługi przewozów intermodalnych na terenie Polski i UE”, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Na oferty PCC Intermodal czeka do 24 kwietnia 2021.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony