Partnerzy serwisu:

Pesa i Newag w przetargu na kolejne nowe pociągi dla Leo Express

Jakub Madrjas 01.07.2019 9,7k

Pesa i Newag w przetargu na kolejne nowe pociągi dla Leo Express
rys. Leo Express
Zbliża się dostawa nowego pociągu CRRC dla Leo Express. Na filmie, który ukazał się w jednym z czeskich portali można już zobaczyć wnętrze nowego typu pociągu. Propozycję nazwy dla niego mogą zgłaszać uczestnicy programu lojalnościowego przewoźnika; można w tej sposób wygrać darmowe przejazdy. Przewoźnik prowadzi przetarg na kolejne nowe pociągi, w którym mają wystartować polscy producenci.
Leo Express zapowiada, że nowy pociąg od CRRC przybędzie do Czech "w połowie tego roku". Jego pierwsze zdjęcia prezentowaliśmy tutaj. Na portalu czeskiej telewizji CT24 od niedawna można zobaczyć film z pierwszymi ujęciami z wnętrza nowego składu.

– Design nowych pociągów został opracowany bezpośrednio przez Leo Express i czeskich dostawców, w odpowiedzi na potrzeby i oczekiwania pasażerów. Dlatego też chcemy aby nasi klienci wymyślili nazwę naszych nowych pociągów. Przygotowujemy nowoczesne jednostki ze specjalnymi strefami dla: rodziców z wózkami, osób na wózkach inwalidzkich oraz z przestrzenią dostosowaną do wygodnego przewozu bagażu i rowerów. Planujemy wykorzystać je także w Polsce, gdzie od 28 czerwca zaczniemy kursować codziennie z Krakowa do Pragi – mówi Peter Köhler, prezes Leo Express.

Pesa i Newag w przetargu na kolejne pociągi 

Jak informuje przewoźnik, projekt został opracowany wspólnie z czeskimi i międzynarodowymi dostawcami, którzy zapewnili 30% materiałów. Leo Express podpisał kontrakt na 3 jednostki elektryczne z opcją zamówienia kolejnych 30. Koszt tej inwestycji to ponad 5 miliardów koron.

Obecnie Leo Express kończy również modyfikacje 15 nowoczesnych jednostek napędowych Lint, które wynajął od producenta Alstom. Będą jeździć w regionach Pardubice i Zlín, gdzie będą działać w ramach świadczenia usług publicznych od grudnia 2019 roku. Pisaliśmy o tym tutaj. Wszystkie urządzenia są pozbawione barier, klimatyzowane, wyposażone w łącze Wi-Fi i gniazda elektryczne oraz USB. Firma ogłosiła przetarg na pociągi, które będą kursować w Pradze i rejonach Ołomuńca, a wśród uczestników są takie marki jak Škoda Transportation, Siemens, Alstom, Pesa, Newag, Stadler or Bombardier – informuje przewoźnik.

Nazwa z konkursu


Jak poinformował teraz przewoźnik, ponad 180 000 członków programu lojalnościowego może wziąć udział w nazwaniu nowego pociągu. Mogą oni nadsyłać swoje propozycje, a Leo Express wybierze spośród nich nazwę. Autor wybranej nazwy otrzyma voucher o wartości 10.000 leo koron, który może wykorzystać na przejazdy pociągami, busami i minibusami. Nadsyłanie propozycji jest możliwe do 14 lipca.

Uczestnicy programu Smile Klub otrzymają email z linkiem do formularza, gdzie będą mogli zgłaszać swoje pomysły. Także nowi członkowie, którzy zarejestrują się przed końcem głosowania będą mieli taką możliwość. Jury składające się z reprezentantów Leo Express ogłosi zwycięzcę w sierpniu.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Newag
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony