Partnerzy serwisu:

Pasażerowie nie zmieścili się do zastępczego autobusu. KŚ wyciągnęły konsekwencje

Jakub Madrjas 19.07.2016 155

Pasażerowie nie zmieścili się do zastępczego autobusu. KŚ wyciągnęły konsekwencje
Fot. Intercity przemo29, SM42.pl
Przed tygodniem doszło do wstrzymania ruchu pociągów na jednej z linii kolejowych w woj. śląskim z powodu znalezienia niewybuchu. Pasażerowie informowali nas o złej organizacji komunikacji zastępczej.
Przed tygodniem, w poniedziałek 11 lipca ruch na szlaku Łodygowice – Żywiec został wstrzymany na żądanie policji ze względu na znalezienie niewypału w pobliżu toru. Szlak pozostawał zamknięty od godziny ok. 16:00 do 19:10. Z tego względu za pociągi Kolei Śląskich na tym odcinku została wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa.

– Z dwóch kolejnych pociągów przesadzono pasażerów do jednego autobusu ZKA, na który czekaliśmy półtorej godziny. Część osób nie zmieściła się do autobusu, a ci co do niego weszli jechali w strasznym tłoku – kierowca nie mógł domknąć drzwi. Dzieci płakały, duchota okropna – pisał do nas rozgoryczony Czytelnik. Jak dodawał, w autobusie nie było konduktorów.

O sytuację zapytaliśmy przewoźnika – Koleje Śląskie. Jak odpowiada po przeanalizowaniu sprawy rzecznik spółki Michał Wawrzaszek, konieczność przyjazdu pierwszych autobusów została zgłoszona przez przewoźnika o godzinie 16:12, czyli już kilkanaście minut po zamknięciu szlaku – Koleje Śląskie wnioskowały o dwa duże autobusy. Wykonawca świadczący dla nas usługi zastępczej komunikacji autobusowej podstawił jeden autobus w czasie ok. 1,5 godziny – przyznaje rzecznik. Jak zapewnił, Koleje Śląskie wyciągnęły już konsekwencje w stosunku do wykonawcy.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony