Partnerzy serwisu:

Komunikacja zastępcza z Wolsztyna. Parowozy pojadą do Zbąszynka [uzupełnienie]

Jakub Madrjas 08.06.2017 6,3k

Komunikacja zastępcza z Wolsztyna. Parowozy pojadą do Zbąszynka [uzupełnienie]
Fot. Hubert Perz, SM42.pl
Niezbyt długo mieszkańcy Poznania mogli cieszyć się parowozami przyjeżdżającymi w soboty na główny dworzec. Wkrótce PKP PLK zamknie linie kolejowe z Wolsztyna do Poznania, a potem i Leszna. Parowozy zostaną skierowane do Zbąszynka, a na podstawowych trasach zastąpią je autobusy.
W połowie maja, po wielu perypetiach, Koleje Wielkopolskie przywróciły regularnie kursujące pociągi prowadzone trakcją parową z Wolsztyna do Leszna w dni powszednie, a w soboty do Poznania. Pisaliśmy o tym tutaj.

W tym tygodniu Koleje Wielkopolskie poinformowały jednak o uruchomieniu komunikacji zastępczej na odcinku Rakoniewice – Wolsztyn (linia 357 w kierunku Poznania) od 12 czerwca do 31 sierpnia oraz na odcinku Nowy Widzim – Wolsztyn od 15 lipca do 16 sierpnia (linia 359 w kierunku Leszna). Czy to oznacza koniec kursowania parowozów na ten okres? – Niestety tak, w okresie zamknięcia, które właśnie na czas wakacji zaplanowała PLK-a, parowozy również nie będą kursowały – potwierdza Beata Wagner z Kolei Wielkopolskich.

Jak tłumaczy „Rynkowi kolejowemu” Zbigniew Wolny z PKP PLK, chodzi o wiadukt w Adamowie, który musi zostać naprawiony. – Remont wymaga całkowitego zamknięcia wiaduktu na około 2,5 miesiąca oraz w tym okresie jednomiesięcznego zamknięcia toru na linii nr 359, znajdującego się pod obiektem, w celu wykonania prac od spodu wiaduktu – tłumaczy przedstawiciel zarządcy infrastruktury.

Przez ten czas PLK dokona naprawy przyczółków, zabezpieczenia antykorozyjnego konstrukcji wraz z malowaniem, wymiany uszkodzonych elementów konstrukcji oraz naprawi nawierzchnię torową na obiekcie i na dojazdach.
 
rys. openrailwaymap.org
Uzupełnienie 8 czerwca 2017

W uzupełnieniu artykułu należy podkreślić, że nie za wszystkie pociągi prowadzone parowozami zostanie podstawiona komunikacja zastępcza. – Na czas zamknięcia odcinka Wolsztyn – Rakoniewice (kierunek na Poznań) parowozy nadal będą kursować na odcinku Wolsztyn – Leszno w obu kierunkach. Natomiast na czas zamknięcia odcinka Wolsztyn – Nowy Widzim parowozy będą jeździć na odcinku  Zbąszynek – Wolsztyn – informuje "Rynek Kolejowy" Arkadiusz Garcon z Kolei Wielkopolskich. 

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony