Partnerzy serwisu:

Parowozowa impreza w Chabówce już za niecałe trzy tygodnie

inf. prasowa PKP Cargo 03.08.2016 149

Parowozowa impreza w Chabówce już za niecałe trzy tygodnie
Parowozowa impreza w Chabówce już za niecałe trzy tygodnie!Fot. PKP Cargo
Mniej niż trzy tygodnie dzielą nas od rozpoczęcia „Parowozjady”, święta fanów parowozów i kolei. Tegoroczna, już XII edycja tej imprezy, odbędzie się 20-21 sierpnia w Skansenie Taboru Kolejowego PKP Cargo w Chabówce w woj. małopolskim. Główną atrakcją imprezy będzie pokaz parowozów i pociągów retro oraz możliwość przejażdżki zabytkowym taborem kolejowym.
Podczas tegorocznej „Parowozjady“ będzie można zobaczyć dziewięć zabytkowych parowozów zaproszonych na imprezę z Polski i zagranicy: OKz32-2, Ty42-107, TKt48-191 z ze Skansenu w Chabówce, słowacki 477.013, TKh 05353 z Wrocławia, Pt47-65 i Ol49-59 z Parowozowni Wolsztyn oraz Ty42-24 z Pyskowic. Imprezę uświetnią także elektryczna lokomotywa EU06-01 oraz spalinowe SP42-260 i SN61-168.

– Na tegoroczną „Parowozjadę” PKP Cargo przygotowało wiele atrakcji, z dziewięcioma parowozami na czele. Możliwość zobaczenia tylu zabytkowych pojazdów kolejowych w jednym miejscu każdego roku przyciąga do Chabówki rzesze turystów i miłośników kolei z całej Polski. Także w tym roku serdecznie zapraszamy i liczymy na wysoką frekwencję – mówi Maciej Panasiewicz, Naczelnik Sekcji Utrzymania i Napraw Taboru w Chabówce.
W trakcie XII edycji „Parowozjady” PKP Cargo będzie uruchamiać pociągi retro do Kasiny Wielkiej, Zakopanego, Mszany Dolnej i Rabki Zaryte. Dowiozą one miłośników parowozów do Chabówki, w której stacja będzie centralnym punktem tej dwudniowej imprezy.

Jak co roku imprezę uświetnią zawody maszynistów, a miłośnicy parowozów mogą liczyć m.in. na przejażdżkę w kabinie maszynisty.

Podczas „Parowozjady” na turystów i miłośników kolei będzie także czekać wiele zabytkowych składów pociągów stacjonujących na co dzień na terenie Skansenu w Chabówce. Znajdują się tam między innymi wagony pasażerskie oraz towarowe z początku XX wieku. Podziwiać będzie można m.in. najstarszy w Polsce zachowany parowóz z 1878 roku. Dla gości, w szczególności dzieci, PKP Cargo przygotowało ciekawy i atrakcyjny program artystyczny.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony