Partnerzy serwisu:

Parowóz przyjedzie w walentynki do Wrocławia

Damian Kapinos 12.02.2016 164

Parowóz przyjedzie w walentynki do Wrocławia
Fot. Damian Kapinos
W najbliższą niedzielę 14 lutego we Wrocławiu będzie można podziwiać lokomotywę parową z 1951 roku. 
Pociąg specjalny pod nazwą „Amor” pojedzie na trasie Jaworzyna Śląska – Wrocław Główny. Oferta jest skierowana nie tylko do zakochanych, ale także do miłośników komunikacji zbiorowej. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla osób, które zdecydują się wybrać w niedzielną podróż po dolnośląskich torach.

- Podróżni z parowozu przesiądą się do zabytkowego tramwaju elektrycznego „ENusia” z 1960 roku, którym przez około 1, 5 godziny będą zwiedzać Wrocław. Po przyjeździe do Jaworzyny Śląskiej oczywiście można zwiedzić nasze muzeum – zachęca Katarzyna Szczerbińska – Tercjak, dyrektor Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku.

Bilety można nabyć wyłącznie po dokonaniu rezerwacji, które są przyjmowane na adres e-mail: rezerwacje@muzeatechniki.pl. Ceny biletów: 120 zł (osoby dorosłe) i 80 zł (dzieci oraz młodzież ucząca się). Oprócz przejazdu parowozem i tramwajem cena biletu obejmuje także słodki i ciepły poczęstunek wraz z napojami.

Lokomotywa parowa TKt48-18 z Jaworzyny Śląskiej odjedzie o godzinie 10: 36, a na stacji Wrocław Główny zamelduje się o godz. 11: 35. Powrót zaplanowano na godz. 13: 35, przyjazd do Jaworzyny Śląskiej - godz. 14:33.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony