Partnerzy serwisu:

Parada parowozów na pewno nie odbędzie się w maju. Czy jest możliwy inny termin?

Jakub Rösler 01.02.2022 4k

Parada parowozów na pewno nie odbędzie się w maju. Czy jest możliwy inny termin?
fot. fb Parowozownia Wolsztyn
Jak poinformowała na swoim facebooku Parowozownia Wolsztyn, w tym roku parada parowozów także nie odbędzie się w tradycyjnym terminie, a więc w ciągu długiego, majowego weekendu. Tym razem powodem jest planowany remont linii kolejowej 357. Imprezy nie udało się zorganizować już w dwóch poprzednich latach.
Parada parowozów w Wolsztynie została ponownie odwołana. Jak poinformowała Parowozownia Wolsztyn na swoim facebooku, powodem jest remont linii kolejowej 357, na odcinku z Drzymałowa do Wolsztyna. Modernizacja ma objąć także prace na stacji w Wolsztynie, a to może uniemożliwić manewry oraz wyjazd parowozów z parowozowni, w związku z tym impreza w tradycyjnym terminie, a więc długim majowym weekendzie, została odwołana.

“Od kilku miesięcy do Parowozowni docierały sygnały od zarządcy infrastruktury kolejowej, PKP PLK, że na rok 2022 w okresie od marca do listopada, planowany jest generalny remont linii kolejowej nr 357 na odcinku Wolsztyn – Drzymałowo, wraz z wymianą nawierzchni torów stacyjnych i rozjazdów w Wolsztynie. Ostatnie spotkanie zarządcy infrastruktury z wykonawcami remontu i zainteresowanymi przewoźnikami nie pozostawia złudzeń, że w okresie długiego weekendu majowego na wolsztyńskiej stacji nie będzie technicznej możliwości przeprowadzenia jakichkolwiek jazd dodatkowych poza pociągami ujętymi w rocznych rozkładach jazdy” – możemy przeczytać na stronie parowozowni.

W dalszej części ogłoszenia instytucja zapewnia, iż będzie na bieżąco informować o tym, czy uda się zorganizować imprezę w innym terminie. Przypomnijmy, że parada nie odbyła się już w dwóch poprzednich latach z powodu pandemii koronawirusa, a więc zapowiada się już trzeci z kolei rok, gdy parowozy nie zaprezentują się szerszej publiczności.

Parowozy ciągle natomiast kursują w rozkładowych połączeniach Kolei Wielkopolskich. Jeżdżą one na trasie Wolsztyn – Poznań, a także Wolsztyn – Leszno, parowozownia ostatnio wygrała przetarg na kolejny rok przewozów realizowanych parowozami. W związku z remontem linii 357, który spowodował odwołanie parady parowozów, od marca parowozy przestaną kursować na trasie do Poznania, ponieważ będzie ona wyłączona z eksploatacji. O remoncie linii i wszystkich zmianach jakie wywoła pisaliśmy tutaj.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport