Partnerzy serwisu:

Pakiet Podróżnika już za miesiąc w internecie

Jakub Madrjas 15.09.2017 3,2k

Od początku tygodnia w 400 kasach można kupić Pakiet Podróżnika – wspólny blankiet na przejazdy pociągami PKP IC, Polregio i SKM Trójmiasto. Za niecały miesiąc oferta ma być dostępna w internecie.
Jak mówi „Rynkowi Kolejowemu” prezes PKP SA Krzysztof Mamiński, zgodnie z harmonogramem Pakiet Podróżnika będzie można kupić przez internet w miesiąc po uruchomieniu sprzedaży w kasach – czyli 11 października. – O rozwiązaniu typu „wspólny bilet” dyskutowano na kolei od lat, jednak nikomu nie udało się go do tej pory wprowadzić. My podjęliśmy to wyzwanie i sprostaliśmy mu. Pierwszy efekt naszych prac to Pakiet Podróżnika – oferta przyjazna i znacznie ułatwiająca planowanie podróży – mówi Mamiński. – Głęboko wierzę, że to rozwiązanie szybko zyska dużą popularność i przyczyni się do dalszego wzrostu liczby klientów polskiej kolei – dodaje.

Prezes PKP SA zdradził wyniki sprzedaży Pakietu Podróżnika. Pierwszego dnia kupiło go prawie 400 osób. W kolejnych dniach wzrost sprzedaży był kilkudziesięcioprocentowy, a wczoraj (14 września) sprzedano już 2 tysiące wspólnych blankietów. – I to bez żadnej kampanii reklamowej, która dopiero się zacznie – podkreśla Mamiński. Poniżej pierwszy etap tej kampanii – film reklamowy na temat Pakietu powyżej.

Adamczyk zaprasza przewoźników samorządowych

– Bardzo się cieszę, że Pakiet Podróżnika zaczyna funkcjonować – to duże ułatwienie dla podróżnych, ale i dobry punkt wyjścia do pogłębiania projektu Wspólnego Biletu. Zaczynamy od wspólnego biletu spółek należących do Skarbu Państwa, a kolejnym krokiem będzie – oby jak najszybsze – przyłączenie się do nas kolejowych przewoźników szczebla samorządowego – mówi Andrzej Adamczyk, Minister Infrastruktury i Budownictwa. Więcej na temat kolejnych etapów wprowadzenia Wspólnego Biletu piszemy tutaj.

– Pakiet Podróżnika otwiera dla nas możliwość pozyskania nowych klientów, którzy potrzebują dojechać nie tylko do dużych ośrodków miejskich, lecz także do mniejszych miast. Cieszymy się, że jako największy przewoźnik dalekobieżny w Polsce możemy uczestniczyć w inicjatywie, która staje się ułatwieniem dla naszych pasażerów, bo będą mogli również nabyć bilety w kasach PKP Intercity na przejazdy pociągami PolRegio i PKP SKM w Trójmieście, a to wszystko na jednym blankiecie w ramach Pakietu Podróżnika – podkreśla Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity.

Po kolei transport miejski i PKS-y

– Udział w tym projekcie z pewnością zwiększy dostępność do oferty przewoźników kolejowych i skróci czas zakupu biletów, szczególnie przy wyborze połączeń obsługiwanych przez kilka spółek. Potencjał spółek, które uczestniczą w projekcie, umożliwia klientowi skorzystanie z najszybszych lub najtańszych połączeń na terenie całego kraju z uwzględnieniem połączeń przesiadkowych. Wprowadzenie Pakietu Podróżnika jest pierwszym krokiem do budowy zintegrowanej oferty taryfowej wielu przewoźników – dodaje Krzysztof Zgorzelski prezes spółki Przewozy Regionalne. Zapowiada też objęcie przyszłym wspólnym biletem połączeń PolRegio – PKS, wdrażanych od ubiegłego roku przez przewoźnika.


Mat. PKP SA

Mówi o tym też Krzysztof Mamiński. – Za rok uruchomimy wspólny bilet w postaci wspólnej taryfy na kolei, ale to nie będzie nasz ostatni krok – zaznacza. Bilet ma się dalej rozwijać – właśnie poprzez dodawanie do niego oferty przewoźników autobusowych, ale też transportu miejskiego.

– Wdrożenie Pakietu Podróżnika stanowi istotny przykład otwarcia się kolei na potrzeby pasażerów. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe będzie kompleksowe zapewnienie usługi przewozowej w jednym okienku. Ułatwienie procesu zakupu biletu przyniesie efekt pozytywny nie tylko dla klienta, lecz również dla przewoźników kolejowych, którzy postrzegani będą jako kontrahent przyjazny podróżnemu – zaznacza Maciej Lignowski, prezes PKP SKM Trójmiasto.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony