Partnerzy serwisu:

Ouigo kontra Avlo. Bilety między Barceloną a Madrytem od 5 euro

Michał Szymajda 27.01.2021 1,7k

arrow
arrow
Ouigo kontra Avlo. Bilety między Barceloną a Madrytem od 5 euro
Pociąg Avlo Fot. Renfe
Ouigo kontra Avlo. Bilety między Barceloną a Madrytem od 5 euro
Ouigo kontra Avlo. Bilety między Barceloną a Madrytem od 5 euro
Bardzo ciekawie zapowiada się konkurencja na najważniejszej w Hiszpanii linii dużych prędkości między Madrytem a Barceloną. Bilety na podróż między miastami można kupić już za 5 euro.
Bilety za 5 euro pojawiły się wraz z zapowiedzią uruchomienia nowych pociągów pod nazwą Avlo. Nowa marka, której właścicielem są hiszpańskie państwowe koleje Renfe, zacznie funkcjonować 23 czerwca na 600-kilometrowej linii KDP pomiędzy Madrytem a Barceloną. Pociągi Avlo będą zatrzymywać się również na stacjach Guadalajara, Calatayud, Zaragoza, Lleida, Tarragona. Tanie bilety są dostępne przez internet do 14 lutego. Warto przypomnieć, że pierwsze pociągi Avlo miały ruszyć już w kwietniu 2020, ale start wstrzymała epidemia koronawirusa.

Do obsługi połączenia skierowane zostaną składy zespolone serii 112, wyprodukowane przez Talgo w latach 2008–2010. Po linii Madryt – Barcelona będą kursować z prędkością do 330 km/h, dla której je zbudowano. Wcześniej kursowały w ramach siatki połączeń AVE. Teraz zostały przebudowane i przemalowane. W pociągach będzie wyłącznie klasa ekonomiczna, co pozwoli na zabranie 438 pasażerów.

Oficjalnie tanie bilety wprowadzone zostały na rynek w związku z 80. rocznicą powstania Renfe. Jednak nikt nie ma wątpliwości, że to odpowiedź na wejście Kolei Francuskich (SNCF) na tę samą linię od 10 maja. Pojadą po niej przebudowanymi piętrowymi składami zespolonymi Alstom Euroduplex. Sprzedaż biletów na te połączenia rozpoczęła się 9 grudnia 2020, najtańsze bilety kosztowały 9 euro. Te pociągi będą jechać szybciej niż Avla, bowiem na trasie zatrzymają się tylko na stacjach Zaragoza i Tarragona.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony