Partnerzy serwisu:

Otwarto sprzedaż biletów na drugi pociąg z Przemyśla do Kijowa

Martyn Janduła 12.08.2017 2,6k

Otwarto sprzedaż biletów na drugi pociąg z Przemyśla do Kijowa
Fot. Andrii Deshchytsia
Koleje Ukraińskie rozpoczęły sprzedaż biletów na drugą parę pociągów w relacji Kijów – Przemyśl. Nowe połączenie ruszy już od 24 sierpnia, z tą jednak różnicą, że pociągi pojadą zmienioną trasą.
W kasach międzynarodowych można już zakupić bilety na nowy pociąg Kolei Ukraińskich z Przemyśla do Kijowa. Wkrótce zostanie wprowadzony również do sprzedaży on-line. Kolejne połączenie, łączące te dwa miasta, zapowiadano już jakiś czas temu, a jego start zaplanowano na 24 sierpnia. Tym razem składy pojadą jednak inną trasą niż pierwsze połączenie, bo przez miejscowości Winnica, Chmielnicki i Tarnopol. W sumie, Winnica, Chmielnicki i Tarnopol mają ponad 1 milion mieszkańców. Jak podkreśla UZ, połączenie jest szczególnie ważne ze względu na ruch bezwizowy. Przewoźnik zapowiada wygodne przesiadki do takich miast jak Mariupol, Lisiczańsk, Zaporoże i Charków.

Pociąg nr 715 Kijów – Przemyśl odjeżdżać będzie ze stolicy o 6:52. Po drodze pociąg zatrzyma się na stacjach pośrednich: Winnica (9:09/9:11), Chmielnicki (10:45/10:47), Tarnopol (12:12/12:14), Lwów (13:42/13:55). Do Przemyśla pociąg dojedzie o 15:06 czasu polskiego. Powrót pociągu z Przemyśla zaplanowany jest na 13:07 czasu polskiego. We Lwowie ma być 16:02, Tarnopol o 17:38, w Chmielnickim o 19:19, Winnicy o 20:47, a w Kijowie o 23:10 czasu ukraińskiego.

Połączenie cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Od momentu uruchomienia pociągu 23 grudnia 2016 roku, z połączenia Kijów – Przemyśl skorzystało już ponad 135 tys. pasażerów. Sukcesy święci też połączenie z Kowla do Chełma. Ma być ono jednak zmodyfikowane. Wygodniejsze podróże zyskają mieszkańcy miast Równe, Kiwerce i Kowel, dzięki zmianie trasy pociągu. Zamiast Kowel – Chełm, koleje uruchomią pociągi na trasie Zdołbunów – Chełm.

Warto przypomnieć, że ze stanowiskiem prezesa Kolei Ukraińskich pożegnał się w tym tygodniu Wojciech Balczun, który złożył dymisję. Na stanowisku tym sprawował urząd nieco ponad rok. O sprawie wypowiedzenia pisaliśmy tutaj. Z kolei tutaj publikujemy oświadczenie Polaka.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony