Partnerzy serwisu:

Otwarcie pomorskiej linii 405 realne w czerwcu 2019

Michał Szymajda 15.04.2019 5,5k

Otwarcie pomorskiej linii 405 realne w czerwcu 2019
Fot. Romuald Stolnicki
Jest szansa na to, że pociągi między Słupskiem a Miastkiem i Szczecinkiem po całej trasie pojadą ponownie od czerwca 2019. Spora część peronów została już zbudowana, położono nowy lub naprawiony tor.
Pierwotnie otwarcie linii 405 planowano na grudzień 2018, jednak nie udało się to nawet w marcu 2019. Teraz PKP PLK daje szanse wykonawcy – Trakcji PRKiI, na dotrzymanie terminu czerwcowego. Sądząc po zaawansowaniu prac na odcinku od Słupska do Miastka – otwarcie w czerwcu jest realne. Na większości stacji i przystanków zakończono już budowę peronów, trwa montaż elementów małej infrastruktury, regulowany jest położony tor.

– Na odcinku Miastko – Słupsk trwają prace wykończeniowe. Mobilizujemy wykonawcę do utrzymania tempa prac, by możliwe było udostępnienie linii podróżnym od czerwcowej korekty rozkładu jazdy – tłumaczy Martyn Janduła z biura prasowego PKP PLK.

Trwać będzie jeszcze inwestycja na 17-kilometrowym, zelektryfikowanym odcinku linii 405 od Słupska do Ustki. Tu położono już większość nowych torów, budowane są nowe przystanki na linii.

– Na odcinku Słupsk – Ustka inwestycja zaplanowana jest do końca 2019 roku. Jednak w czerwcu, podobnie jak rok temu, uruchomione mają zostać wakacyjne pociągi do nadmorskich kurortów w Ustce. Na czas letnich miesięcy wykonawca wstrzyma prace torowe na linii Słupsk – Ustka, by podróżni mogli bezpiecznie dotrzeć nad morze. W tym czasie wykonawca będzie kontynuował roboty nie wpływające na ruch pociągów – wyjaśnia Martyn Janduła. Z odcinka linii od Słupska do Ustki skorzysta m.in. Pociąg Słoneczny, który w sezonie połączy kurort z Warszawą.

Na tym odcinku rozpoczęły się właśnie prace przy budowie nowego przystanku Słupsk Północny. Przygotowano podłoże gruntowe pod wykonanie ławy betonowej peronu. Obiekt będzie miał 100 metrów długości i zostanie wyposażony w antypoślizgową nawierzchnię, wiatę, ławki, gabloty informacyjne i oświetlenie. Inwestycja zapewni lepszy dostęp do kolei w mieście. Nowy przystanek będzie gotowy w połowie 2019 roku. W połowie roku rozpocznie się także budowa nowego przystanku Ustka Uroczysko. Zakończenie wszystkich prac na linii zaplanowano w IV kwartale 2019 r. 
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony