Partnerzy serwisu:

Otwarcie ośrodka szkoleniowego Kolei Dolnośląskich

Michał Szymajda 09.10.2018 2,3k

Otwarcie ośrodka szkoleniowego Kolei Dolnośląskich
Otwarcie ośrodka szkoleniowego Kolei DolnośląskichFot. KD
15 października w Legnicy odbędzie się oficjalne otwarcie Ośrodka Szkolenia Kadr Kolejowych Kolei Dolnośląskich, którego elementem jest najnowocześniejszy w Europie symulator. Wydarzenie połączone będzie z konferencją oraz warsztatami dla maszynistów instruktorów przewoźników pasażerskich z udziałem przedstawicieli UTK.
Utworzony przez Koleje Dolnośląskie Ośrodek Szkolenia Kadr Kolejowych zajmuje się kompleksowym przygotowaniem, realizacją i nadzorem merytorycznym nad szkoleniami maszynistów i kierowników pociągów. Ośrodek, jako jednostka wpisana do rejestru prezesa Urzędu Transportu Kolejowego, posiada uprawnienia do kształcenia kandydatów na maszynistów na wszystkich wymaganych etapach – licencji i świadectwa maszynisty. Jedną z głównych atrakcji wydarzenia będzie prezentacja nowoczesnego symulatora pojazdu kolejowego, który powstał we współpracy KD z TK Telekom oraz Sim Factor.

– Kabina symulatora jest wierną kopią kabiny pełnowymiarowego pojazdu 45WE, wraz z kompletnym pulpitem, urządzeniami diagnostycznymi i oświetleniem. Będzie w pełni odtwarzać drgania, przyspieszenie, hamowanie, czy nawet wykolejenie. System wyświetlania obrazu został oparty o najwyższej jakości monitory Ultra HD (4K) zamontowane we wnękach okiennych kabiny. Jakość i dynamika obrazu umożliwią poczucie poruszania się prawdziwym pojazdem i znacznie ułatwią prowadzenie szkoleń oraz pogłębią wrażenie realności symulacji. Jesteśmy przekonani, że wprowadzane przez nas innowacje będą miały pozytywny wpływ nie tylko na rozwój naszych pracowników, ale również ogólną poprawę bezpieczeństwa na kolei – opowiada Piotr Rachwalski, prezes Kolei Dolnośląskich.

Poza działalnością dydaktyczną Ośrodek Szkolenia zajmuje się nadzorem nad pracą maszynistów poprzez realizację jazd instruktażowych, podczas których możliwy jest bezpośredni kontakt instruktora z maszynistą, prowadzeniem pouczeń okresowych i doraźnych, świadczeniem usług szkoleniowych na rzecz podmiotów zewnętrznych. Ośrodek będzie szkolił pracowników KD, ale także maszynistów z regionu i całego kraju.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony