Partnerzy serwisu:

Otwarcie linii Wrocław – Sobótka – Świdnica w marcu. Ile pociągów pojedzie?

Michał Szymajda 09.02.2022 13,5k

Otwarcie linii Wrocław – Sobótka – Świdnica w marcu. Ile pociągów pojedzie?
fot. PKP PLK S.A.
Prawdopodobnie 13 marca, po ponad 20 latach przerwy, pociągi ponownie wyjadą na fragment linii kolejowej 285 z Wrocławia do Świdnicy przez Sobótkę. Brakuje jeszcze oficjalnej decyzji PKP PLK o otwarciu szlaków, ale wiemy już jak często i ile pociągów ma pojechać tą trasą.
Linia kolejowa nr 285 z Wrocławia do Świdnicy przez Sobótkę jest zarządzana przez PKP PLK i to właśnie ten państwowy zarządca infrastruktury sprawował pieczę nad wydatkowaniem środków na remont linii, które pochodziły z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Dolnego Śląska. Ostatecznie, 15 miesięcy po pierwotnie założonym terminie, ta ważna regionalna linia jest już niemal gotowa i zarówno Wrocław jak i okoliczne gminy wiążą z nią duże nadzieje na odkorkowanie dróg dojazdowych do miasta.

– Potwierdzam, że pociągi na linii 285 są planowane do uruchomienia przez zarządcę w połowie marca 2022 roku. Koleje Dolnośląskie będą obsługiwać połączenia na tej trasie. Planowane jest uruchomienie 11 par pociągów – powiedział nam Michał Nowakowski, rzecznik prasowy urzędu marszałkowskiego województwa dolnośląskiego.

Jeśli chodzi o średnie czasy jazdy na linii Wrocław – Kobierzyce – Sobótka – Świdnica, wyglądać będą one wyglądać następująco:– Uruchomienie połączenia kolejowego z Wrocławia do Świdnicy to bardzo dobra informacja dla mieszkańców stolicy Dolnego Śląska, w tym mieszkańców południowej części miasta, ale również Bielan Wrocławskich, Kobierzyc, Sobótki i Świdnicy, którzy zyskają bezpośrednie połączenia do stacji Wrocław Główny. Z połączenia skorzystają również turyści, wyjeżdżający w rejon Ślęży (popularne miejsce turystyczne w bliskiej okolicy Wrocławia). Spodziewamy się na tej linii dużej frekwencji pasażerskiej – dodał rzecznik. Na linii jeździć będą trójczłonowe, spalinowo elektryczne zespoły trakcyjne Impuls 2, które niedawno kupił samorząd.

– Warto dodać, że Samorząd Województwa dbając o rozwój kolei, dofinansował kwotą ponad 170 mln zł ze środków unijnych przeprowadzoną przez PKP PLK modernizację blisko 60-kilometrowej linii – powiedział rzecznik urzędu.

Na razie wciąż trwają prace nad odcinkiem linii 285 z Świdnicy do Jedliny Zdrój. Mają się zakończyć w grudniu 2022 roku. Ten odcinek linii również oddany będzie z opóźnieniem.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony