Partnerzy serwisu:

Otwarcie łącznicy Warszawa Rembertów – Zielonka z problemami dla pasażerów

Michał Szymajda 01.08.2016 518

Otwarcie łącznicy Warszawa Rembertów – Zielonka z problemami dla pasażerów
Pierwszy pociąg na stacji Zielonka Bankowa po modernizacji linii kolejowejfot. Redakcja
Nie udało się zapobiec problemom z prowadzeniem ruchu podczas otwarcia (po modernizacji) odcinka Warszawa Rembertów – Zielonka.
Na miejscu od rana przebywał nasz korespondent, który sprawdzał jak prowadzony jest ruch ze zmodernizowanej stacji Zielonka Bankowa i całkiem nowego przystanku Mokry Ług.

Odwołany pociąg, odjazd z innego peronu i opóźnienia

– Pierwsze pociąg z Zielonki Bankowej do Warszawy odwołano „z przyczyn technicznych”, natomiast pierwszy pociąg w kierunku przeciwnym miał 20 minut opóźnienia. Nikt do niego nie wsiadł w Zielonce. Kolejny pociąg w kierunku Warszawy przyjechał niemal o czasie, ale… na inny peron niż powinien. Wymagało to od podróżnych przejścia na drugą stronę torów – przez rogatki. Nie wszyscy zdążyli przejść przed opuszczeniem rogatek – informuje korespondent RK.

Konieczne jeszcze drobne prace na linii

Zapytaliśmy w PKP PLK co było przyczyną problemów z rozkładem jazdy.

– O godzinie 4:00 uruchomiony został jeden tor na szlaku między stacją Warszawa Rembertów a Zielonką. Wykonawca musi dokończyć drobne prace przy sieci trakcyjnej na drugim torze. Do jutra powinny być zakończone. Sytuacja nie ma wpływu na ruch pociągów (rzeczywiście, obecnie na linii kursuje jedynie 5 par pociągów Kolei Mazowieckich, wyłączony z użycia jeden tor nie przeszkadza więc w prowadzeniu ruchu – dop. red) – powiedział Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK.

– Po otwarciu łącznicy wszystkie planowane pociągi, wyjechały w trasę. Odwołany został tylko jeden – odwołanie spowodowane było utrudnieniami na trasie Wołomin – Tłuszcz po kradzieży fragmentu sieci trakcyjnej. Dewastacja miała wpływ na ruch pociągów od Wołomina w kierunku Warszawy – wyjaśnia przyczyny problemów z rozkładem jazdy Karol Jakubowski.

Więcej na temat inwestycji na łącznicy Warszawa Rembertów – Zielonka piszemy tutaj.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inwestycje liniowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony