Partnerzy serwisu:

OT Logistics: Przewozami zajmują się STK i Kolej Bałtycka, nie OT Rail [aktualizacja]

inf. pras. 23.05.2019 99

OT Logistics: Przewozami zajmują się STK i Kolej Bałtycka, nie OT Rail [aktualizacja]
fot. OT Logistics
Prezes Urzędu Transportu Kolejowego odmówił przedłużenia ważności certyfikatu bezpieczeństwa część A dla spółki OT Rail. Decyzja ta oznacza, że OT Rail od 23 maja 2019 r. nie może prowadzić działalności przewozowej na polskiej sieci kolejowej.
Prezes UTK odmówił wydania certyfikatu bezpieczeństwa, ponieważ stwierdził, że system zarządzania bezpieczeństwem w transporcie kolejowym przewoźnika kolejowego OT Rail nie spełnia wymagań określonych przez kryteria zgodności w rozporządzeniu Komisji (UE) 1158/2010.

Jak informuje urząd, kontrola prowadzona w spółce wykazała liczne nieprawidłowości, które nie zostały usunięte do czasu wydania decyzji. Spółka nie prowadziła działalności przewoźnika kolejowego przez okres dłuższy niż 12 miesięcy.

Certyfikat bezpieczeństwa w części A stanowi potwierdzenie przyjęcia przez przewoźnika kolejowego systemu zarządzania bezpieczeństwem adekwatnego do zakresu prowadzonej działalności. W ramach procesu wydawania certyfikatu bezpieczeństwa w części A organ certyfikujący (w Polsce jest to Prezes UTK) weryfikuje przede wszystkim spełnienie wymagań prawnych, wynikających z załącznika II do rozporządzenia Komisji (UE) nr 1158/2010, dotyczących struktury i zawartości systemu zarządzania bezpieczeństwem przyjętego przez przewoźnika kolejowego oraz wymagania wynikające z przepisów prawa krajowego – podaje UTK.

Aktualizacja: Stanowisko OT Logistics

Właściciel OT Rail, spółka OT Logistcs na prośbę "Rynku Kolejowego" przedstawiła swoje stanowisko.: Zgodnie z komunikatem UTK, Spółka OT Rail nie prowadziła w ciągu ostatnich 12 miesięcy działalności operacyjnej polegającej na świadczeniu przewozów kolejowych. M.in. to było powodem decyzji Prezesa UTK. Świadczeniem usług kolejowych w ramach Grupy Kapitałowej zajmują się firmy STK oraz Kolej Bałtycka. Decyzja Prezesa UTK nie będzie więc miała negatywnego wpływu na działalność i wyniki operacyjne Grupy Kapitałowej" - zapewniła spółka.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony