Partnerzy serwisu:

OT Logistcs sprzedaje lokomotywy STK. PKP Cargo nie wyklucza współpracy kapitałowej

Jakub Madrjas 19.04.2019 102

OT Logistcs sprzedaje lokomotywy STK. PKP Cargo nie wyklucza współpracy kapitałowej
fot. Daniel Kuczob, SM42.pl
Spółka OT Logistics sprzedaje dwie lokomotywy 30E1 należące dotąd do przewoźnika STK Wrocław.
Wystawione na sprzedaż przez OT Logistics lokomotywy 30E1 serii 141 wyprodukowała 60 lat temu Skoda. Wymagają naprawy P4. Przeszyły modernizację w ZNTK Oleśnica w 2011 roku. Właściciel STK czeka na nabywców do lipca, i według informacji "RK" są chętni na zakup elektrowozów. 

OT Logistics niedawno podpisała umowę z wierzycielami na restrukturyzację 175 mln zł długu. Wcześniej w spółce zmieniono zarząd i przyjęto plan naprawczy. W niedawnej rozmowie z Pulsem Biznesu prezes PKP Cargo Czesław Warsewicz zapowiedział, że jest otwarty na współpracę kapitałową z OT Logistics. Nie precyzuje tych zamiarów, ponieważ "rozmowy obecnie nie są prowadzone, jednak mogą zostać zainicjowane". Od tematu odciął się Radosław Krawczyk, prezes OTL. Możliwość współpracy obu firm pozytywnie oceniają natomiast analitycy. Kilka dni temu spółka OT Logistics przesunęła termin wygaśnięcia części umów kredytowych z 15 do 29 kwietnia. Do 29 kwietnia miała też przeprowadzić nową emisję obligacji, ale wiadomo już że tego nie zrobi - poinformował serwis obligacje.pl.

Należąca do OT Logistics spółka przewozowa STK w styczniu wprowadziła do floty trzy nowe lokomotywy Dragon wyprodukowane przez nowosądecki Newag. W marcu Urząd Transportu Kolejowego wszczął z urzędu postępowanie administracyjne w sprawie cofnięcia certyfikatu bezpieczeństwa dolnośląskiej spółce STK. Powodem były nieprawidłowości stwierdzone w trakcie przeprowadzonej u przewoźnika kontroli.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Giełda
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony