Partnerzy serwisu:

Osunęła się ziemia z nasypu PKM. Ruch jednak utrzymany [aktualizacja]

Martyn Janduła 27.07.2017 4,2k

arrow
arrow
Osunęła się ziemia z nasypu PKM. Ruch jednak utrzymany [aktualizacja]
fot. Pomorska Kolej Metropolitalna
Osunęła się ziemia z nasypu PKM. Ruch jednak utrzymany [aktualizacja]
Osunęła się ziemia z nasypu PKM. Ruch jednak utrzymany [aktualizacja]
Drugi dzień intensywnej ulewy na Pomorzu doprowadził do dwóch punktowych osunięć traw z nasypów kolejowych PKM. Zarządca utrzymuje jednak, że nie zagrażają one w żaden sposób ani konstrukcji nasypów, ani ruchowi pociągów. Trwają już prace zabezpieczające.
Mimo usunięcia się części nasypu, pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej kursują po linii PKM bez żadnych zakłóceń, zgodnie z rozkładem jazdy. Jedynym utrudnieniem jest w tej chwili ograniczenie prędkości na odcinku, na którym doszło do zdarzenia, do 40 km/h. Jedno z dzisiejszych osuwisk powstało w okolicach zbiornika retencyjnego Kiełpinek, zaś drugie w okolicach Jasienia. Jego wielkość jest jednak znacznie mniejsza od pierwszego.

– Podobnie jak podczas ubiegłorocznej lipcowej ulewy, obecnie także osunęła się tylko wierzchnia warstwa trawy, która kładziona była wiosną tego roku, więc miała jeszcze mniej czasu na ukorzenienie się niż pierwsza warstwa darniny, która w wyniku ubiegłorocznej ulewy osunęła się po 1,5 roku od ułożenia – wyjaśnia PKM.

Zarządca podkreśla, że punktowe osunięcia traw z nasypów nie zagrażają w żaden sposób ani konstrukcji nasypów, ani ruchowi pociągów. – Nasypy są obecnie zabezpieczane przez służby PKM i Budimeksu – wyjaśnia spółka.

Warto wspomnieć, że poprzednia ulewa z zeszłego roku przyniosła ze sobą znacznie większe zniszczenia nasypu. Spowodowało to, niestety, wstrzymanie ruchu pociągów na linii PKM na ponad miesiąc

Aktualizacja 15:30

PKM informuje, że odkryte rano dwa niewielkie osunięcia trawy na nasypach są już zabezpieczone. Zostały one przykryte folią. – Żadnych kolejnych osunięć na nasypach PKM nasi inspektorzy nie stwierdzili, ale oczywiście dopóki nie przestanie padać, nasze służby będą na bieżąco monitorować aktualną sytuację wzdłuż linii – informuje zarządca. Cały czas pociągi SKM Trójmiasto jeżdżą bez żadnych zakłóceń, zgodnie z rozkładem jazdy.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony