Partnerzy serwisu:

Ostrzeszów: Kasa czynna... trzy dni w miesiącu

Kasper Fiszer 05.11.2016 1,3k

Ostrzeszów: Kasa czynna... trzy dni w miesiącu
Dworzec w OstrzeszowieFot. Drzamich, lic. CC BY-SA 3.0.
Sposród wielu kas utrzymywanych przez PR Poznań na szczególną uwagę zasługują dwie: w Krotoszynie i w Ostrzeszowie. Obie czynne są w ostatnim czasie jedynie sporadycznie. Przewoźnik tłumaczy to brakami kadrowymi.
Wielkopolski Oddział Przewozów Regionalnych utrzymuje w dobie masowej likwidacji tradycyjnych okienek biletowych bardzo dużo własnych kas. Bilety w kasach PR można bowiem kupić wciąż na 36 wielkopolskich dworcach (dla porównania – PR Łódź odprawia podróżnych na sześciu stacjach, wliczając w to kasę w Częstochowie, PR Opole – na dziesięciu, PR Lublin – na dziewięciu).

Dni otwarcia kas nie opierają się na potokach podróżnych

Mimo tak bogatej sieci dystrybucji dostępność biletów w niektórych miastach jest mocno ograniczona poprzez godziny pracy kasy. W części przypadków należałoby wręcz mówić o terminach, a nie o porach jej otwarcia. Od 17 do 31 października kasa w Krotoszynie czynna była bowiem jedynie przez cztery dni w tygodniu (poniedziałek, wtorek, piątek, niedziela), a w listopadzie otwarta jest jeszcze rzadziej (nie będzie otwierana w niedziele). Ekstremalnym przypadkiem jest natomiast okienko w Ostrzeszowie, w którym przez cały październik można było kupić bilet jedynie trzykrotnie.

W listopadzie w tym zakresie sytuacja „poprawiła się”, bo kasa będzie czynna w pięciu wybranych dniach, np. w najbliższy poniedziałek, a potem dopiero w kolejny poniedziałek, później w czwartek. Skąd tak nietypowy reżim pracy? – Nie jest to system dostosowany do potoków podróżnych – przyznaje Justyna Grzesik, rzecznik prasowy Wielkopolskiego Oddziału Przewozów Regionalnych. – Godzny i terminy otwarcia kas w Ostrzeszowie i Krotoszynie wynikają z absencji pracowników – wskazuje.

Niebawem na stacjach staną biletomaty

Przedstawicielka przewoźnika przekonuje, że pasażerowie nie odczują zbyt mocno skutków ograniczenia dni pracy obu punktów sprzedaży. – Dostępność biletów w sytuacji zamkniętej kasy jest regulowana poprzez zniesienie opłaty dodatkowej za wydanie biletu w pociągu – zapewnia. – Dla wygody pasażerów zarówno w Ostrzeszowie, jak i w Krotoszynie Przewozy Regionalne już wkrótce planują uruchomienie automatów biletowych – dodaje.

Otwartym pozostaje natomiast pytanie o sens utrzymywania okienka, jeśli jego zamknięcie nie prowadzi zdaniem przewoźnika do praktycznie żadnych utrudnień.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony