Partnerzy serwisu:

Ostrołęka dostanie szybkie kolejowe połączenie z Warszawą. Ale tylko w weekendy

Michał Szymajda 30.09.2022 5,5k

Ostrołęka dostanie szybkie kolejowe połączenie z Warszawą. Ale tylko w weekendy
Najstarszy jeżdżący EN57 w drodze do Ostrołękifot. MS, Rynek Kolejowy
Od grudniowej zmiany rozkładu jazdy Koleje Mazowieckie uruchomią regionalny ekspres z Warszawy do Ostrołęki. Dzięki pominięciu większości stacji i przystanków uda się przejechać dystans między miastami w rekordowym czasie, trudno osiągalnym nawet dla auta. Ale połączenie zostanie uruchomione… w weekendy.
11 grudnia, z momentem wejścia w życie nowego rozkładu jazdy pociągów, Koleje Mazowieckie uruchomią przyspieszone pociągi relacji Ostrołęka – Warszawa. Dystans ze stacji Warszawa Śródmieście do Ostrołęki pokonają w rekordowym czasie 1 godziny i 46 minut, a z powrotem w 1 godzinę i 46 min. Dla porównania – obecnie jedyny bezpośredni pociąg w tej relacji jedzie 2 godziny i 19 minut. Gdzie tkwi źródło sukcesu? W bardzo ograniczonej liczbie postojów i bezpośrednim przejeździe. Regionalny Express zatrzyma się bowiem wyłącznie w Przetyczy, Wyszkowie, Tłuszczu, w Wołominie i od Warszawy Wschodniej obsłuży wszystkie stacje na linii średnicowej.

Byłaby to wspaniała wiadomość dla mieszkańców północno-wschodniej części województwa mazowieckiego, gdyby nie to, że pociąg pojedzie wyłącznie w weekendy.

– Z uwagi na przepustowość linii pociągi będą kursować tylko w weekendy. Oczywiście, będziemy monitorować liczbę pasażerów podróżujących tymi pociągami i jeśli będą one cieszyć się zainteresowaniem, to niewykluczone, że w przyszłości zaczną kursować również w dni powszednie – powiedziała portalowi eostroleka.pl Donata Nowakowska, rzeczniczka prasowa Kolei Mazowieckich. 

– Dodanie większej liczby pociągów to kolejny etap rozwoju siatki połączeń KM, aby duże miasta Mazowsza zyskały dogodne i szybkie połączenia weekendowe ze stolicą. Będzie to miało pozytywny wpływ na weekendowe powroty ze stolicy, jak również przyczyni się do wyboru pociągu w celu wyjazdów turystycznych do tych miast – dodała Nowakowska.

Pociąg wyjedzie z Ostrołęki o 17:07, z Warszawy pojedzie o 8:03, a zakończy bieg o 9:50. Czas – rekordowy – 1 godzina i 46 minut. 
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony