Partnerzy serwisu:

Ostatnie wagony Przewozów Regionalnych idą na złom

Michał Szymajda 20.07.2016 888

Ostatnie wagony Przewozów Regionalnych idą na złom
Przewozy Regionalne oddają kolejne wagony na złom
Przewozy Regionalne podjęły decyzję o kasacji części taboru, który spółce jest zbędny. Tym razem pod nóż pójdą wagony i elektryczne zespoły trakcyjne z województwa warmińsko-mazurskiego.
Ogłoszenie, które opublikowały Przewozy Regionalne dotyczącą nieużywanego obecnie taboru stacjonującego w Iławie. Z przeznaczeniem na złom przewoźnik zamierza sprzedać 4 ezt serii EN57 oraz 12 wagonów osobowych, z których chce jednak odzyskać część wózków. Wnioski o udział w postępowaniu bądź oferty na zakup można zgłaszać do 26 lipca.

„Wielkie sprzątanie” trwa nie tylko na Mazurach i Warmii. W systemie PR pojawiły się także przetargi na sprzedaż 4 wraków ezt ze świętokrzyskiego, 4 stacjonujących w kujawsko-pomorskim, a także aż 15 wagonów ze stanu wielkopolskiego oddziału PR. Zarząd Przewozów Regionalnych nie ukrywa, że liczbę wagonów chce ograniczyć do minimum i decyduje się na modernizację ezt oraz zakupy nowych spalinowych zespołów trakcyjnych. Przetarg na te drugie pojazdy nie wyłonił jednak dostawcy, o czym piszemy tutaj.

W ostatnich dniach opisaliśmy sprawę dotyczącą zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez byłego już dyrektora wielkopolskiego oddziału PR, dotyczącego działania na niekorzyść firmy w związku ze sprzedażą i remontami wagonów osobowych na potrzeby wielkopolskiej fundacji. Całą sprawę opisaliśmy tutaj, tutaj natomiast głos zabrał sam zainteresowany.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Restrukturyzacja Przewozów Regionalnych
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony