Partnerzy serwisu:

Ostatnia korekta rozkładu jazdy pociągów wejdzie w życie 7 listopada

inf. pras., oprac. ms 28.10.2021 5,1k

Ostatnia korekta rozkładu jazdy pociągów wejdzie w życie 7 listopada
Podkarpacki Elf na stacji w Przeworsku Fot. M. Szymajda
W niedzielę 7 listopada zostanie wprowadzona ostatnia w tym roku korekta rozkładu jazdy pociągów. Będzie obowiązywała do 11 grudnia, czyli do momentu, gdy zmieni się cały roczny plan podróży.
PKP Polskie Linie Kolejowe zapowiadają otwarcie nowych przystanków kolejowych Kraków Swoszowice (na trasie w kierunku Skawiny) i Kraków Złocień (linia w kierunku Tarnowa). To kolejne nowe miejsca dostępu do kolei w stolicy Małopolski zapewnione przez PLK w bieżącym roku. Od czerwca podróżni korzystają z przystanku Kraków Opatkowice.

Na trasie Kraków Bonarka – Bielsko-Biała powrócą bezpośrednie połączenia kolejowe (kolejowy rozkład jazdy wskazuje, że autobusy na tej trasie zostały zastąpione pociągami już 18 października). Na tej trasie gotowy jest nowy peron w Barwałdzie Średnim. 

Zmiany na Mazowszu

Dzięki modernizacji składy IC San relacji Warszawa – Przemyśl – Warszawa i TLK Nida relacji Warszawa – Kielce – Warszawa, od 7 listopada pojadą w obu kierunkach przez Warszawę Służewiec, Piaseczno i Warkę. Czas przejazdu pociągu San z Warszawy Wschodniej do Przemyśla Głównego będzie o 39 min krótszy.

Trwają pracę na stacji Warszawa Zachodnia. Utrzymany jest ruch pociągów mimo przebudowy stacji, ale korekta rozkładu jazdy musi uwzględnić postęp prac na tej stacji i na linii średnicowej. PLK z przewoźnikami regionalnymi i dalekobieżnymi ustaliły optymalny rozkład jazdy pociągów w Warszawskim Węźle Kolejowym. Aby uzyskać pełne informacje o podróżach przez i w stolicy pasażerowie mogą sprawdzać połączenia na stolicadobrychrelacji.pl i intercity.pl/pl/wwk/.

Informacja dla podróżnych

Szczegółowe informacje na temat aktualnego rozkładu jazdy pociągów są dostępne na stacjach i przystankach, w Internecie na portalpasazera.pl, rozklad-pkp.pl oraz w aplikacjach mobilnych Portal Pasażera i Rozkład-PKP. Również przewoźnicy publikują rozkład jazy na stronach internetowych. Odjazdy i przyjazdy pociągów są wyświetlane także na tablicach oraz infokioskach na stacjach.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony