Partnerzy serwisu:

Ostatni EN57 w Kolejach Śląskich. Ile Elfów 2 dotarło do przewoźnika?

Michał Szymajda 18.04.2019 9k

Ostatni EN57 w Kolejach Śląskich. Ile Elfów 2 dotarło do przewoźnika?
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl (zdjęcie ilustracyjne)
W Kolejach Śląskich jest już tylko jeden, ostatni niezmodernizowany EN57. Trzeba więc mieć dużo szczęścia, by się nim przejechać – żartował podczas konferencji na Uniwersytecie Ekonomicznym Wojciech Dinges, prezes Kolei Śląskich.
Dzierżawa tych bardzo starych pojazdów odbywała się w Kolejach Śląskich jeszcze kilka miesięcy temu. Ich dostawcą były Przewozy Regionalne, a wiele z nich, w graffiti i z archaicznym wnętrzem, nie stanowiło powodu do chluby. Obecnie KŚ nie dzierżawią już żadnego z tych pociągów, natomiast ostatni EN57 w siatce połączeń przewoźnika jeszcze kursuje po śląskich torach.

– Rzeczywiście, na obecną chwilę w naszych obiegach widnieje już tylko jeden EN57 (o numerze 1823 – dop. red.), przy czym nie jest to pojazd dzierżawiony, lecz udostępniony nam na zasadzie barteru z Przewozami Regionalnymi w zamian za szynobus SA138, który jeździ właśnie w PR – napisała Magdalena Iwańska, rzecznik przewoźnika. Większa liczba EN57 nie jest już potrzebna, ponieważ Pesa dostarcza do KŚ, co prawda z opóźnieniem, nowoczesne Elfy 2, które obsługują m.in. międzynarodowe połączenie do czeskiego Bohumina.

– Na obecną chwilę czekamy jeszcze na ostatni, dwunasty pojazd czteroczłonowy zamówiony przez samorząd województwa śląskiego w ramach wspólnego zamówienia. Do tego Koleje Śląskie będą jeszcze korzystać z zamówienia uzupełniającego, w ramach którego trafią do nas dwa pojazdy trójczłonowe – co finalnie będzie nam dawać liczbę 21 pojazdów typu Elf 2 – dodaje rzeczniczka spółki.

Ten, kto będzie chciał się przejechać „klasycznym” EN57 nadal będzie mógł to zrobić na Śląsku, wybierając któreś z połączeń międzywojewódzkich, obsługiwanych przez Przewozy Regionalne.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony