Partnerzy serwisu:

Orlen Koltrans łączy się z Euronaft Trzebinia

inf. prasowa, oprac. JM 31.05.2017 1,6k

Orlen Koltrans łączy się z Euronaft Trzebinia
Fot. Mariusz Tuszyński, SM42.pl
Grupa Orlen skonsoliduje swoje spółki kolejowe – i to już od 1 czerwca. W ten sposób operator Orlenu stanie się szóstym co do wielkości przewoźnikiem w Polsce.
Jak tłumaczy biuro prasowe Orlenu, od 1 czerwca obszar usług kolejowych spółki Euronaft Trzebinia należący do Orlen Południe SA, wejdzie w skład majątku spółki Orlen KolTrans. – W ten sposób operator kolejowy Grupy Orlen zyskuje większe moce i skalę działalności, większą wiarygodność oraz szóstą pozycję (według pracy przewozowej) wśród przewoźników w Polsce – tłumaczy spółka. Od umowy zakupu obu firm prawie rok temu odstąpiło PKP Cargo.

Udział w rynku transportowym Orlen KolTrans wg danych UTK za 2016 to 2,27% wg pracy przewozowej, a Euronaft Trzebinia to 1,04%. Orlen podkreśla, że według danych z bieżącego roku w działalności obu podmiotów widać tendencję wzrostową. W efekcie połączenia ma powstać przewoźnik, który na polskim rynku będzie konkurować z CTL Logistics o piątą pozycję.

Więcej przychodów z zewnątrz

– Integracja działalności kolejowej jest elementem aktualnej Strategii Logistyki Grupy Orlen zmierzającej do optymalizacji tej części naszej działalności. Dzięki połączeniu potencjału spółek możemy efektywniej planować i realizować potrzeby przewozowe Grupy Orlen a także budować wartość naszych aktywów poprzez pozyskiwanie przychodów z zewnątrz. Orlen KolTrans stanie się jeszcze bardziej wiarygodnym partnerem biznesowy na czym skorzysta zarówno właściciel, jak i załoga – podkreśla znaczenie transakcji Andrzej Raszewski, Dyrektor Biura Logistyki – Polska w PKN Orlen.

Orlen KolTrans i Euronaft Trzebinia, przeprowadziły wymagane prawem zawiadomienia organizacji związkowych, Rady Pracowników i Pracowników o planowanym przejściu części zakładu pracy Euronaft Trzebinia. Około 100-osobowa grupa pracowników tej części przedsiębiorstwa, poza zachowaniem dotychczasowych warunków pracy, zyska także dodatkowo możliwość korzystania ze świadczeń pracowniczych w ramach Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, funkcjonującego w Orlen KolTrans.

Nie tylko przewozy


Orlen KolTrans jest spółką z Grupy Kapitałowej PKN Orlen działającą w branży kolejowej od 2001 roku. Oferuje kompleksową usługę w zakresie transportu kolejowego obejmującą krajowy i międzynarodowy transport towarów, serwis i naprawę taboru kolejowego, dzierżawę wagonów oraz obsługę bocznic. Zorganizowana Część Przedsiębiorstwa Euronaft Trzebinia realizował przewozy od 2005 r w branży towarów niebezpiecznych, chemii, kruszyw, piasku czy przewozów specjalnych dla Klientów z Grupy Kapitałowej Orlen jak i Klientów zewnętrznych.

Według zapowiedzi Orlenu, zakres działalności nowego operatora będzie obejmował m.in. przewóz kolejowy realizowany na terenie Polski, a także czyszczenie, naprawę cystern i lokomotyw w warsztatach w Płocku i Trzebini, zarządzanie bocznicami GK Orlen w Płocku, Trzebini, Jedliczu, Ostrowie Wlkp., Włocławku, Widełce k/Rzeszowa i wkrótce Olszanicy k/Krakowa, oraz dzierżawę cystern kolejowych.

Dwa miesiące temu Grupa Olren zapowiedziała modernizacje i zakupy do 22 lokomotyw oraz 300 mln złotych inwestycji w kolej do 2020 r. Więcej na ten temat piszemy tutaj. W ubiegłym miesiącu czeski Unipetrol – jeszcze jedna spółka z Grupy PKN Orlen – poinformowała o złożeniu zamówienia na 3 wielosystemowe lokomotywy elektryczne Siemens Vectron MS.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Giełda
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony