Partnerzy serwisu:

Orlen chce wydzierżawić kilkanaście lokomotyw z silnikiem dojazdowym

Jakub Madrjas 06.11.2017 5,2k

Orlen chce wydzierżawić kilkanaście lokomotyw z silnikiem dojazdowym
Fot,. Łukasz Piotrowski, SM42.pl
Jak dowiedział się „Rynek Kolejowy”, Grupa Orlen chce wydzierżawić 14 lokomotyw elektrycznych lub elektrycznych z silnikiem dojazdowym.
Według rozesłanego do branży zapytania ofertowego, dzierżawa miałaby się zacząć już od 1 stycznia 2018 roku i trwać 2 lub trzy lata. Elektrowozy miałyby dotrzeć do baz Orlenu w Płocku i Trzebini pomiędzy grudniem 2017 a marcem 2018 roku. Orlen potrzebuje ich do obsługi pociągów wyłącznie na terytorium Polski.

Grupa Orlen preferuje umowę leasingu z pełnym utrzymaniem, z tym że jej przewoźnik Orlen KolTrans sam uzupełniałby materiały eksploatacyjne (paliwo, płyn do wycieraczek, piasek, żarówki itd.). Zadeklarowane przez Orlen roczne przebiegi to ok. 150 tys. kilometrów, z tym że przeglądy P1 nie mogą odbywać się częściej, niż co 25 tys. km lub trzy miesiące.

Preferowane będą lokomotywy o podobnych parametrach technicznych i eksploatacyjnych. Orlen interesują wyłącznie lokomotywy elektryczne lub elektryczne z modułem dojazdowym o mocy ciągłej 3000 kW, które mogą prowadzić pociąg o masie co najmniej 3 tysięcy ton brutto z prędkością 70 km/h.

Grupa Orlen zapowiedziała, że łącznie do 2020 r. wydatki inwestycyjne na tabor kolejowy mogą sięgnąć 300 mln zł. Jedna ze spółek z grupy kupiła w tym roku lokomotywy Vectron. Także w tym roku skonsolidowano spółki przewozowe grupy.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony