Partnerzy serwisu:

Orient Express ma nowego współwłaściciela

Tomasz Kościelny 09.10.2017 4,1k

arrow
arrow
Orient Express ma nowego współwłaściciela
Fot. Jérôme Galland | SNCF
Orient Express ma nowego współwłaściciela
Orient Express ma nowego współwłaściciela
Koleje Francuskie SNCF sprzedały połowę udziałów w marce Orient Express, której były do tej pory jednym właścicielem. Nowy partner SNCF to firma AccorHotels. Koleje Francuskie stały się właścicielem marki w 1977 roku. W tym roku minęły 134 lata od czasu, gdy pierwszy pociąg pod nazwą Orient Express wyruszył z Paryża do Stambułu.
Przedstawiciel biura prasowego SNCF, Maathias Vicherat powiedział, że Koleje Francuskie są zadowolone z pozyskania partnera, który pozwoli ożywić tę historyczną markę. Firmy są już po pierwszych rozmowach dotyczących oferty Orient Expressu. Dzięki partnerstwu biznesowemu, Orient Express ma zostać wykorzystany m.in. do promocji hoteli AccorHotels. Nowy udziałowiec nie chce jednak zdradzić, ile pieniędzy zostanie przeznaczonych na to przedsięwzięcie oraz jakie konkretne działania zostaną podjęte.

Wiadomo, że siedem odrestaurowanych wagonów z lat dwudziestych ubiegłego stulecia będzie można wynająć do zorganizowania prywatnych podróży i imprez. Zostanie także stworzony specjalny fundusz, którego celem będzie m.in. ochrona i promocja dziedzictwa, jakie niesie ze sobą Orient Express.

Pierwszy pociąg znany jako Orient Express wyruszył w trasę 4 października 1883 roku i kursował w relacji Paryż – Stambuł. Następnie relacja była systematycznie skracana – do Bukaresztu, następnie Budapesztu, potem m.in. do Wiednia. Był również okres, gdy Orient Express wyruszał w trasę ze Strasburga. Ostatecznie kursy zawieszono w grudniu 2009 roku. Za zgodą SNCF, jednak pod szyldem innego przewoźnika, kursuje Orient Express z Londynu do Wenecji.

Trzy lata temu Koleje Francuskie SNCF ogłosiły pomysł wznowienia kursowania pociągów z Paryża do Stambułu, jednak do dziś nie został on zrealizowany.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony